Sposoby na ogrzewanie magazynów

klimatyzator zewnętrznyDuże powierzchnie magazynowe są trudne do ogrzania. Zwykłe grzejniki nie radzą sobie z utrzymaniem stałej temperatury. W tej trudnej sytuacji mogą przydać się nagrzewnice.

Skuteczne ogrzanie magazynów i pomieszczeń przemysłowych musi być naprawdę przemyślane, bo temperaturę najlepiej utrzymywać na stałym poziomie. Wydajność grzejników pozostawia wiele do życzenia, tym bardziej, że tego typu pomieszczenia nie zawsze są odpowiednio izolowane. Continue reading “Sposoby na ogrzewanie magazynów” »

Nagrzewnice elektryczne

Nagrzewnice elektryczne to znakomite urządzenia, które zapewnią odpowiednią temperaturę na dużej powierzchni. Idealnie spełnią swoją funkcję w przypadku takich miejsc, jak na przykład hala magazynowa czy garaż. Okazują się świetnym rozwiązaniem, by ogrzać miejsca konstrukcyjne. Nagrzewnice elektryczne charakteryzują się przyjaznością dla środowiska, ponieważ zużywają energię elektryczną, a nie paliwa do spalania, tak jak w przypadku nagrzewnic olejowych. Taka technologia sprawia również, że nagrzewnice elektryczne nie emitują głośnych dźwięków. Continue reading “Nagrzewnice elektryczne” »

W jaki sposób radzimy sobie z niskimi temperaturami

gałka nagrzewnicy

Zimą, kiedy bardzo niskie temperatury trwają przez dłuższy okres czasu może okazać się, że temperatury w pomieszczeniach, w których przebywamy są zbyt niskie. Brak ciepła, wrażanie zimna powoduje osłabienie organizmu i naszej wydajności. Trzeba wtedy zdecydować o metodzie na podgrzanie otoczenia.

Głównie wybierane są opcje łatwe w użytkowaniu, przenośne i niedrogie. Dlatego większość klientów wybiera nagrzewnice powietrza. W zależności od założeń i oczekiwań mamy do wyboru trochę rozwiązania. Najpopularniejsze są nagrzewnice elektryczne i gazowe, ponieważ zapewniają najszybsze ogrzanie pomieszczeń. Zasada działania jest bardzo prosta. dowolna nagrzewnica zawiera w wentylator, który wywołuje ruch powietrza. Zagrzane powietrze jest wypuszczane z urządzenia. W nagrzewnicach elektrycznych powietrze ocieplane jest przez grzałki natomiast w gazowych w wymienniku ciepła. Continue reading “W jaki sposób radzimy sobie z niskimi temperaturami” »