Lato w Polsce

klimatyzator domowyLato w Polsce, a szczególnie dwa środkowe miesiące roku – czerwiec i lipiec, to czas największych upałów. Temperatury wtedy sięgają nawet trzydziestupięciu stopni Celsjusza, co nie jest sytuacją komfortową dla wszystkich mieszkańców naszego pięknego kraju. Wraz z rozwojem technologicznym i cywilizacyjnym, coraz większa liczba ludzi decyduje się na podniesienie swojego komfortu życia w lecie, poprzez instalacje klimatyzatora w swoim mieszkaniu czy biurze. Continue reading “Lato w Polsce” »

Kilka słów o klimatyzacji.

Nowym i zaskakującym. Nazywanie klimatyzatorów niepozornymi urządzeniami o wielkich możliwościach nie jest zatem przesadą. W dzisiejszych czasach, nikt z nas nie wyobraża sobie nowoczesnego biura bez klimatyzacji. Optymalna temperatura jest niezbędna do zapewnienia komfortu pracowników, klientów a także rangi miejsca.

Ewolucja klimatyzacji.
Pierwsze klimatyzatory można jeszcze spotkać w starych budynkach, przypominają one wyglądem szare puszki zamontowane przy oknach, na zewnątrz elewacji. Z powodu hałasu jaki emitowały były z czasem zastępowane cichszymi i bardziej nowoczesnymi klimatyzatorami stacjonarnymi typu split, z odizolowaną jednostką emitującą hałas.

Continue reading “Kilka słów o klimatyzacji.” »