Kilka słów o klimatyzacji.

Nowym i zaskakującym. Nazywanie klimatyzatorów niepozornymi urządzeniami o wielkich możliwościach nie jest zatem przesadą. W dzisiejszych czasach, nikt z nas nie wyobraża sobie nowoczesnego biura bez klimatyzacji. Optymalna temperatura jest niezbędna do zapewnienia komfortu pracowników, klientów a także rangi miejsca.

Ewolucja klimatyzacji.
Pierwsze klimatyzatory można jeszcze spotkać w starych budynkach, przypominają one wyglądem szare puszki zamontowane przy oknach, na zewnątrz elewacji. Z powodu hałasu jaki emitowały były z czasem zastępowane cichszymi i bardziej nowoczesnymi klimatyzatorami stacjonarnymi typu split, z odizolowaną jednostką emitującą hałas.


klimaJaki klimatyzator wybrać?
Klimatyzatory możemy podzielić ze względu na tryb pracy, tryb montażu lub mobilność. Podział ze względu na tryb pracy wyróżnia klimatyzatory tylko o funkcji chłodzenia lub takie, które określamy mianem chłodząco – grzewczych. Kolejny podział ze względu na tryb montażu wyróżnia klimatyzatory ścienne, kanałowe, kasetowe oraz podstropowe. Ostatni i zarazem najpopularniejszy podział uzależniony jest od mobilności urządzenia.
Dla kogo klimatyzatory przenośne?
Klimatyzatory przenośne są bardzo popularne i dostępne nawet w niewielkich supermarketach. Wyposażone w koła, dzięki którym można je z łatwością przesunąć do pomieszczenia, które ma być klimatyzowane. Są popularne w mniejszych biurach, sklepach czy drobnych punktach gastronomicznych. Skutecznie wychłodzą niewielkie pomieszczenie. Ich podstawową wadą jest głośna praca, a także mała wydajność chłodzenia.
radiator klimatyzatoraKlimatyzacja stacjonarna – plusy i minusy.
Przeciwieństwem klimatyzacji mobilnej są klimatyzatory stacjonarne. Mogę być wbudowane w ściany, podłogę czy w sufit. Wybór zależy od zasobności naszego portfela, bowiem im bardziej ukryta i wydajna klimatyzacja, tym więcej będzie nas kosztować jej montaż. Należy jednak wziąć pod uwagę, że będzie nam znacznie dłużej służyła niż klimatyzatory przenośne oraz jest bardziej wydajna. Klimatyzatory stacjonarne są doskonałym rozwiązaniem do większych pomieszczeń – biur, galerii handlowych, urzędów, restauracji czy mieszkań.

Wybór rodzaju klimatyzacji nie jest sprawą prostą i zależy od wielkości pomieszczenia klimatyzowanego i jego funkcji. Nowoczesne biura czy mieszkania wyposażone są w klimatyzację stacjonarną, która niezależnie od pogody zapewni odpowiedni komfort cieplny pomieszczenia. Na wyborze odpowiedniego klimatyzatora nie warto oszczędzać, bowiem jest to inwestycja, która z czasem na pewno się zwróci, chociażby w postaci klientów i kontrahentów odwiedzających nasze biura czy lokale.

Możliwość komentowania jest wyłączona.