Lato w Polsce

klimatyzator domowyLato w Polsce, a szczególnie dwa środkowe miesiące roku – czerwiec i lipiec, to czas największych upałów. Temperatury wtedy sięgają nawet trzydziestupięciu stopni Celsjusza, co nie jest sytuacją komfortową dla wszystkich mieszkańców naszego pięknego kraju. Wraz z rozwojem technologicznym i cywilizacyjnym, coraz większa liczba ludzi decyduje się na podniesienie swojego komfortu życia w lecie, poprzez instalacje klimatyzatora w swoim mieszkaniu czy biurze.

Jakie klimatyzatory wybierają polscy przedsiębiorcy?
Z ostatnich badań trendów konsumenckich wynika, że polscy przedsiębiorcy inwestują w okresie letnim w klimatyzatory przenośne. Ten wybór jest prawdopodobnie podyktowany mobilnością takich urządzeń w porównaniu do klimatyzatorów stacjonarnych, co przekłada się na łatwość ich transportu i ewentualnego ponownego montażu w nowym miejscu prowadzenia działalności. Wymogi odpowiedniego schłodzenia pomieszczenia w którym pracują ludzie nakłada na pracodawców również kodeks pracy.

A w jakie klimatyzatory inwestują osoby prywatne?
Zamożniejsi Polacy, zamieszkujący głównie większe miasta montują w swoich mieszkaniach głównie klimatyzatory stacjonarne. Wybór ten jest oczywisty, ze względu na zdecydowanie wyższa wydajność takich klimatyzatorów w porównaniu z przenośnymi. Dodatkowym ich atutem jest, w rozliczeniu rocznym, mniejsze zużycie prądu i mniejsza awaryjność, niż niedrogich klimatyzatorów przenośnych. Często również możemy spotkać oferty sprzedaży nowowybudowanych mieszkań, w których takie klimatyzatory są już preinstalowane. Zamożniejsi kupcy nieruchomości zwracają uwagę na takie dodatkowe udogodnienia.

starszy klimatyzatorWybierz najlepszy klimatyzator dla siebie.
Przed wyborem klimatyzatora do naszego mieszkania lub biura, należy przede wszystkim spojrzeć na jego tabliczkę znamionową. Tam zawarte są informacje o energii elektrycznej, jaką urządzenie pobiera z sieci. W ten sposób możemy bardzo łatwo wyliczyć średnie potencjalne zużycie prądu i zdecydować się na zakup klimatyzatora droższego, ale w perspektywie kilku lat bardziej energooszczędnego. Prym w oszczędzaniu energii wiodą klimatyzatory kasetonowe, konstruowane w klasie energetycznej A. Taki klimatyzator kasetonowy jest również wielofunkcyjny, ponieważ dzięki technologii inwertera, posiada zarówno funkcję grzania i chłodzenia.

W ostatecznym rozrachunku, wybór klimatyzatora będzie także zależał od powierzchni jaką chcemy ochłodzić bądź ogrzać, oraz od budżetu, jakim dysponujemy. Zachęcam jednak wszystkich do dogłębnego zbadania tematu przed podjęciem decyzji.

Możliwość komentowania jest wyłączona.