W jaki sposób radzimy sobie z niskimi temperaturami

gałka nagrzewnicy

Zimą, kiedy bardzo niskie temperatury trwają przez dłuższy okres czasu może okazać się, że temperatury w pomieszczeniach, w których przebywamy są zbyt niskie. Brak ciepła, wrażanie zimna powoduje osłabienie organizmu i naszej wydajności. Trzeba wtedy zdecydować o metodzie na podgrzanie otoczenia.

Głównie wybierane są opcje łatwe w użytkowaniu, przenośne i niedrogie. Dlatego większość klientów wybiera nagrzewnice powietrza. W zależności od założeń i oczekiwań mamy do wyboru trochę rozwiązania. Najpopularniejsze są nagrzewnice elektryczne i gazowe, ponieważ zapewniają najszybsze ogrzanie pomieszczeń. Zasada działania jest bardzo prosta. dowolna nagrzewnica zawiera w wentylator, który wywołuje ruch powietrza. Zagrzane powietrze jest wypuszczane z urządzenia. W nagrzewnicach elektrycznych powietrze ocieplane jest przez grzałki natomiast w gazowych w wymienniku ciepła.

Jakie urządzenie będzie dla nas najlepsze?

kratka od klimy

Nagrzewnice elektryczne są gotowe do użycia już w momencie kupna. Do prawidłowego działania wystarczy podpiąć je do gniazdka i już. Nie potrzebują dodatkowo żadnego paliwa nie musimy też niepokoić się o pozbycie spalin toteż doskonale nadają się do ogrzewania pomieszczeń zamkniętych, bez wentylacji, domów. Są niezawodne i łatwe w obsłudze i gwarantują utrzymanie jednakowej temperatury. Jedynym kosztem będą większe opłaty za prąd.

Nagrzewnice gazowe wymagają paliwa do spalania, w tym przypadku butli gazowej oraz podpięcia do sieci elektrycznej. Generuje to powstawanie spalin, więc używa się je w obiektach bardzo dobrze wentylowanych albo otwartych. Zwykle ogrzewa się nimi większe budynki jak np. hale magazynowe. Nagrzewnice gazowe są niedrogie w eksploatacji, obsłudze i mają atrakcyjną cenę kupna.

Czym kierować się przy wyborze nagrzewnicy?

Wybór konkretnego typu jest indywidualny oraz uzależniony od naszych oczekiwań i przeznaczenia. Najpierw trzeba określić kubaturę powierzchni do ocieplenia oraz dopasować pasującą moc nagrzewnicy. Dla nagrzewnic gazowych musimy zagwarantować dobrą wentylację. Zaletą nagrzewnic jest przenośność, dzięki czemu, gdy nastąpi taka konieczność, bezproblemowo będziemy mogli wykorzystać je do ocieplenia innych pokoi czy obiektów.

Możliwość komentowania jest wyłączona.