Osuszacze powietrza. Jak skutecznie poradzić sobie z problemem wilgoci w pomieszczeniach?

osuszacze powietrzaByć może na co dzień nie jest to problem odczuwalny i postrzegany jako uciążliwy, jednak zbyt wilgotne powietrze w dłuższym okresie czasu ma bardzo duże znaczenie i często przykre konsekwencje. Jeśli borykamy się z takim problemem a niemożliwe jest usunięcie źródła problemu, idealnym rozwiązaniem są osuszacze powietrza. Mamy całą gamę urządzeń, które pozwalają nam szybko i tanio pozbyć się wilgoci z powietrza. Osuszacze powietrza dobieramy głównie w zależności od przeznaczenia (dom, budowa, usuwanie skutków powodzi) oraz źródła wilgoci.

W zależności od miejsca, gdzie zamierzamy korzystać z urządzenia, mamy do wyboru różne osuszacze powietrza. Na potrzeby domowe do obniżania poziomu wilgotności w pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się proste osuszacze domowe. W wydaniu profesjonalnym potrzebny będzie mocniejszy sprzęt, o większej wydajności osuszania. I tu mamy do wyboru osuszacze profesjonalne sterowane elektroniką o wytrzymałej obudowie lub osuszacze budowlane przystosowane do trudnych warunków pracy (np. duże koła) oraz zapobiegające powstawaniu pleśni.

Za każdym razem odzyskiwanie wilgoci z otoczenia wiąże się z obniżeniem temperatury i skropleniem wilgoci. Dlatego większość urządzeń ma pewne ograniczenia jeśli chodzi o temperaturę zewnętrzną. Jeśli potrzebujemy osuszyć pomieszczenie o stałej niskiej temperaturze z pomocą przyjdzie nam osuszacz absorpcyjny. Odzyskiwanie wilgoci trwa tu znacznie dłużej i realizowany jest za pomocą specjalnego absorbenta a nie jest w przypadku innych osuszaczy – skraplacza.

klapa klimatyzatoraJeśli chodzi o zastosowanie przemysłowe osuszacze powietrza znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Są niezbędne w bibliotekach i muzeach gdzie konieczne jest utrzymywanie określonej wilgotności powietrza dla trwałości zbiorów i eksponatów. Wszelkie magazyny żywności, magazyny farmaceutyczne również muszą zaopatrzyć się w takie urządzenie żeby uniknąć problemu z przechowywaniem produktów oraz powstawaniem pleśni i grzybów.
Szczególnie ważne jest osuszanie powietrza w obiektach narażonych na podwyższoną wilgotność powietrza jak baseny, sauny czy studia fitness. Żeby zadbać o komfort i zadowolenie klientów instytucje te muszą szczególnie zadbać o jakość powietrza.

Możliwość komentowania jest wyłączona.