Magazyn to istotne miejsce dla każdego sklepu, bez względu na jego wielkość czy lokalizację. Często magazyny powstają w tym samym budynku co sklep, który zaopatrują. Nieraz jednakże są budowane w oddalonym od niego położeniu. Niezależnie od tego, muszą być one pewne zarówno dla przechowywanych w nich materiałów, jak i osób. Tym samym istotne jest, żeby zadbać o bezpieczne i trwałe regały magazynowe nazywane również przemysłowymi.

magazyn nad rzeką

Autor: Dirk Duckhorn
Źródło: http://www.flickr.com
Regały wjezdne dla delikatnych towarów

Regały magazynowe występują w różnych odmianach w zależności od materiału stacjonującego w danym magazynie. Jesteśmy w stanie wymienić regały rzędowe, regały wjezdne, regały półkowe, przepływowe, itp. Często spotykane, przede wszystkim w ogromnych magazynach są regały wjezdne. Pełnią one rolę ochronną dla subtelnych materiałów, które nie mogą być przechowywane w sposób blokowy. Potrzebując ulokować, względnie ściągnąć towar, przestawia się po prostu wszystkie znajdujące się na danym regale. Regały wjezdne użytkowane są też w chłodniach. Wyprodukowane są w owym przypadku z surowców nie ulegającym oddziaływaniu niskich temperatur.
Półkowe regały przemysłowe

Regały przemysłowe kompety można dostrzec dodatkowo w sklepach i archiwach. Znane są regały półkowe, służące do magazynowania artykułów o mniejszych gabarytach jak również nie zajmujące tym samym mnóstwa powierzchni. W tym rodzaju regałów magazynowych przeważnie można regulować wysokość półek. Półkowe regały przemysłowe są również przeznaczone do składowania materiałów o nieokreślonych rozmiarach a także formach, czyli np. kostiumów.

magazyn

Autor: inplusPR
Źródło: www.inplusPR.pl
Wyposażenie magazynów to nie tylko regały

Magazyny nie składają się tylko z regałów oraz tego, co jest na nich gromadzone. Wyposażenie magazynów zawiera też wszelkie niezbędne dla jego właściwego działania dodatki. W ich skład wchodzą stoliki warsztatowe, narzędzie grzewcze czy wózki widłowe. Wyposażenie magazynów to również wiele mniejszych, często niedostrzegalnych na pierwszy rzut oka przyborów, bez których jednak praca w tym miejscu byłaby nierealna.