Istnieją takie sprzęty albo narzędzia, jakie mimo swej dużej roli są jakby niezauważalne dla wielu osób. Używamy ich na co dzień i pomagają nam w całej masie zadań natomiast nie zwracamy na nie za bardzo uwagi. Tego typu rzeczami są siłowniki. Są one rodzajem silnika, w jakim energia wprawiająca je w ruch zamieniana jest w energię mechaniczną, jaka z kolei naprzędza urządzenia i maszyny do działania. Przez wzgląd na medium robocze możemy je podzielić na pneumatyczne, hydrauliczna oraz elektryczne. I właśnie te ostatnie zostaną tutaj omówione szerzej.

przemysł, technologie

Autor: Karen Baijens
Źródło: http://www.flickr.com
Należy wiedzieć, iż siłowniki elektryczne to urządzenia o wszechstronnym zastosowaniu- więcej o ich właściwościach dowiesz się tutaj. Szeroko używane w przemyśle. Właściwie trudno wymienić wszystkich dziedzin, gdzie są one spotykane. Dobór odpowiedniego rodzaju najlepiej pozostawić specjalistom. Jest dużo firm, jakie zajmują się czymś takim oraz oprócz produkcji tych urządzeń mogą także doradzić odnośnie tego, który rodzaj będzie odpowiednie. Czasem jest tak, że produkty te robione są w wyjątkowych sytuacjach na specjalne życzenie.

Siłowniki elektryczne charakteryzują się mało skomplikowaną budową, łatwą instalacją i sterowaniem, czystością w działaniu czy bezawaryjnością. Jest to urządzenie o tak wielu możliwościach użycia, że często można je spotkać. Siłowniki te mogą zostać napędem mechanizmów liniowych, () szczególnie w sytuacji gdy z jakiegoś powodu niewskazane jest użycie innych rodzajów siłowników, przykładowo hydraulicznych. Jeżeli chodzi o stopień mocy, tu rozpiętość jest wielka. Istnieje cała gama różnych siłowników od tych małych gdzie mamy do czynienia z prądem stałym, aż po te pokaźnych rozmiarów, gdzie wykorzystywane są silniki 3-fazowe prądy zmiennego.

Masz ochotę poznać inny punkt widzenia na rozważany w tym materiale problem? Kliknij więc tutaj i przeczytaj więcej szczegółów w treści (www.robak.konin.pl/)!

przemysł, automatyka

Autor: Ryan Summers
Źródło: http://www.flickr.com
Konstrukcja tego mechanizmu jest prosta. Taki silnik elektryczny jest źródłem na pędu dla śruby, na której gwincie jest nakrętka. Łączy się ona z tłoczyskiem. Napędzona powoduje wychodzenie i chowanie się tłoczyska. Za bezkonkurencyjny plus można uznać niesamowitą bezawaryjność takiego urządzenia. Może ono pracować nawet kilkanaście lat, to klasyfikuje tego typu sprzęt wysoko na liście trwałości. (nakrętki kulowe) Często też siłowniki te nie wymagają do tego ingerencji ze strony obsługujących maszyny ludzi. Są w ten sposób przygotowane, iż jak tylko będą wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem będą służyły długo. sporym plusem wyróżniającym siłowniki elektryczne na tle innych rodzajów jest to, iż nie potrzebują dodatkowych zasilaczy, rozdzielaczy lub też innych dodatkowych urządzeń. Wystarczy, iż podepniemy wszystkie przewody elektryczne i tego typu urządzenie jest gotowe do pracy. To na pewno duża przewaga.