Niepowtarzalne wyjazdy to pragnienie wielu z nas. O czym pamiętać, jeśli zależy nam na ekonomicznej podróży?

Jeśli pragniemy objechać Europę wzdłuż i wszerz postawmy na bus do Niemiec czy Czech, zamiast samochodu. Przykładowo bus do Niemiec będzie kosztował sporo taniej niż jazda czterema kółkami do Berlina czy Hamburga. Inna sprawa, jeśli jedziemy z paroma innymi osobami. Wtedy wydatki na benzynę, po podzieleniu na kilka głów, będą dużo przystępniejsze. A co jeśli nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić jazdy innym środkiem komunikacji niż samochód, ale nie mamy ani znajomych, ani przyjaciół, ani najbliższych, którzy mieliby ochotę też wybrać się w podróż? Możemy poszukać towarzyszy na forach internetowych czy portalach społecznościowych – dowiedz się więcej. Bez dwóch zdań uda nam się znaleźć kogoś, kto ma identyczne upodobania. Naszą uwagę powinny również zwrócić tanie bilety samolotowe. Te, zakupione odpowiednio wcześniej, mogą kosztować nawet tylko parę złotych. Zmiennikiem dla samolotu czy auta będzie też pociąg.

busy

Autor: The TAS Partnership Ltd
Źródło: http://www.flickr.com

Warto być czujnym. Biura podróży zapewniają sporo wyjazdów last minute. Takie opcje okażą się idealne dla osób, które nie mają możliwości wybrania się na półroczne wycieczki, a są zainteresowane weekendowymi, tygodniowymi czy dwutygodniowymi pobytami w różnych miejscach. Odwiedzajmy więc często strony wybranych firm turystycznych, a także polubmy internetowe porównywarki wczasów zapewnianych przez odmienne firmy.

Jeżeli staramy się oszczędzać pieniądze, dobrą opcją jest rozejrzenie się, przykładowo na forach internetowych, czy ktoś przypadkiem nie proponuje odsprzedaży wycieczki, którą nabył jakiś czas temu, gdyż sam nie może jechać. Wtedy bowiem możemy liczyć na atrakcyjną cenę. Oszczędne podróże są związane głównie z atrakcyjnym cenowo noclegiem. Warto mieć na uwadze, że hotel hotel konferencyjny mazury nie zawsze musi być alternatywą najdroższą, wbrew temu co mogłoby się wydawać. Jedną z przystępniejszych cenowo alternatyw będzie zakwaterowanie na kempingu. Tego rodzaju miejsca oferują też domki letniskowe, którymi możemy zastąpić tradycyjny namiot.