Szlifowanie jest to modyfikacja wykończeniowa powierzchni za sprawą narzędzi ściernych, w następstwie której pozyskuje się znaczące szczegółowości wymiarowe i kształtowe jak również miniaturową chropowatość. Co należy wiedzieć przy wybieraniu tarczy do szlifowania i dodatkowo w jaki sposób musimy przy tego typu zabiegu chronić nasze ciało?

Szlifierka kątowa

Autor: Bosch
Źródło: www.bosch.pl
Szlifierki posługują szczególnie do cięcia i wygładzania metalu oraz innych twardych budulców. najmilej używa się ich do przecinania prętów zbrojeniowych, blachy, cięcia betonowych i ceramicznych części, a także do szlifowania sztywnych powierzchni.

Szlifierkami przekazanymi do istotnych pokojowych i warsztatowych zastosowań, są te o średnicy tarczy 115 mm.

Czujesz ochotę na nowe interesujące wpisy? Nie ociągaj się! Opracowaliśmy ich przecież dużo. Więc kliknij i ciesz się ostatnimi opisami.

Godziwe tarcze do szlifowania pozwalają na usuwanie rdzy, skracanie płytek. Dla nabywców, którzy użytkują szlifierkę niezwyklej intensywnie, na przykład w pracach w warsztacie, w pracach remontowych czy przy małych pracach budowlanych właściwym rozwiązaniem będzie taka o wielkości tarczy 125 mm.

Osiągalna jest duża gama akcesoriów, tego rodzaju jak szczotki polerskie, kamienie szlifierskie i także tarcza do szlifowania z rzepem. Spore szlifierki kątowe do zastosowań zawodowych to maszyny z tarcza szlifierską o wielkości 180 lub 230 mm. Przy pełnieniu którejkolwiek pracy takim urządzeniem nie przystaje zapominać o stosownym kostiumie. Spodnie robocze do pasa () to podstawa , zabezpieczają nas przed poparzeniami tudzież innymi przypadkami mogącymi wystąpić przy pracy. Znaczna liczba kieszeni oferuje dobrą funkcjonalność spodni.

Tak samo znaczącym elementem kostiumu są robocze kurtki, które są odporne na wpływ szkodliwych elementów, takich jak dla przykładu iskra. Są najczęściej także wodoodporne.

By prężnie i produktywnie używać szlifierki niezmiernie ważnym elementem jest dobór właściwej tarczy. W zależności od piastowanej pracy, tarcze do szlifowania można podzielić na kilkanaście grup. Tuż przy pracy na tym urządzeniu powinniśmy pamiętać o stosownym ubiorze, ponieważ jesteśmy nieprzerwanie narażeni na ryzyko.