Użycie nagrzewnicy może być niezwykle różnorodne. Najprościej mówiąc przeznaczone są do ogrzewania powietrza, a co za tym idzie np.

do suszenia pomieszczeń. Używa ich się tam, gdzie dotychczasowa forma ogrzewania uległa uszkodzeniu lub po prostu jej nie ma. Sprawdź, które nagrzewnice są najbardziej skuteczne.

nagrzewnice olejowe

Źródło: www.klimatop.pl

Nagrzewnice powietrza przeznaczone są do osuszania pokoi o zróżnicowanych wymiarach. Zwykle bywają użyteczne w przypadku magazynów, hal, szklarni, magazynów, warsztatów, stacji diagnostycznych, kościołów i wielu innych. Najważniejszymi zaletami tych nagrzewnic okazują się: możliwość natychmiastowego rozpoczęcia pracy, prostota użytkowania, a także duża dostępność paliwa i łatwość serwisowania .

Nagrzewnice i ich rodzaje
Patrząc na używane paliwo wyróżnia się sporo gatunków tych urządzeń. Najbardziej popularne są Nagrzewnice powietrza oraz – nie mniej skuteczne – nagrzewnice olejowe.

Przywołany rodzaj – nagrzewnice elektryczne – napędzane są jak sama nazwa wskazuje energią elektryczną. Nazywane są również termowentylatorami lub bardziej swojsko dmuchawami. Użyte wewnątrz narzędzia grzałki podgrzewają powietrze, które z kolei dystrybuowane jest dzięki wentylatorowi o dużej wydajności. Są stosunkowo ciche i bezpieczne w obsłudze. Ich stosunkowo niska cena usprawnia optymalną eksploatację w miejscach,gdzie np. odór oleju opałowego jest niewskazany. Poza tym okazują się łatwe i czyste w eksploatacji. Istotną wadą tego typu nagrzewnic jest fakt, że zużywają tyle energii, ile dają gorącego powietrza.

Nagrzewnice olejowe funkcjonują na podobnej zasadzie, mimo że technika jest inna. Olej total nevastane opałowy podawany jest poprzez specjalną rurkę do pojemnika, w którym następuje spalanie. Tam właśnie następuje podgrzanie powietrza i jego dystrybucja na do pomieszczenia. Wśród tego typu maszyn wskazuje się dwa typy – nagrzewnice bez wymiennikowe i wymiennikowe.

Jeśli masz ochotę poznać w dokładniejszy sposób dane na prezentowany temat, to zobacz tutaj przydatne wskazówki, mające dodatkowe newsy.

Różnice dotyczą głównie punktu spalania paliwa oraz mechanizmu wyrzucania spalin. W przypadku nagrzewnic bez wymiennikowych podgrzewane paliwo łączy się ze spalinami.

Niepodważalnymi zaletami takich nagrzewnic bywają: możliwość natychmiastowego rozpoczęcia pracy, prostota użytkowania, a także duża dostępność paliwa i łatwość serwisowania.