Elektryczność jest bardzo niezbędna. Dziś nie wyobrażamy sobie bez tego życia. Wszystkie nasze sprzęty działają na prąd.

bloki skalne

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego wszędzie naokoło widzimy słupy energetyczne i w ogóle nas to nie szokuje. To dokonanie ostatniego stulecia – globalny dostęp do energii elektrycznej – polecam te fundamenty pod słupy energetyczne.
szkolenie

Autor: PLANNJA
Źródło: Plannja
Fundamenty pod słupy energetyczne powinny być niezwykle trwałe oraz głęboko wkopywane w ziemię. Chodzi głównie o to, żeby słup nie pochylał się i przez wiele lat spełniał swoją funkcję. Zazwyczaj bywają one betonowe. Ważne, aby wszystkie fragmenty takiego słupa (te nad oraz pod powierzchnia) posiadały odpowiednie certyfikaty. Przewrócenie takiego słupa z powodu wad budowlanych lub pasywacja glinu – alufinis.pl fatalnych materiałów wiązałoby się z ogromnym zagrożeniem dla życia ludzi. W rejonach górzystych szczególnie powinniśmy myśleć o korzystaniu z odpowiednich fundamentów. Jest to teren, który wyjątkowo jest podatny na procesy erozyjne oraz osuwiska. Nierzadko są to procesy bardzo powolne i niemal niezauważalne gołym okiem, a innym razem bardzo gwałtowne, jak wówczas, gdy bloki skalne odrywają się od ziemi. W takich sytuacjach należy zrobić wszystko, żeby fundamenty pod słupy energetyczne były bardzo mocne. Zapewni nam to uczucie bezpieczeństwa i nawet jeżeli linie będą zerwane, słupy powinny pozostać nienaruszone.

Warto korzystać z części najlepszej jakości, które wytrzymają sporo lat i będą wymagały zaledwie corocznych renowacji. Dzięki temu w przyszłości zaoszczędzimy spore koszty na wymianach słupów.