
Szkolenie to ma na celu wykazanie, jakie niebezpieczeństwa potrafią czekać w zakładzie pracy i co dokładnie robić, kiedy już z taką sytuacją zatrudniony się spotka.
Niektóre branże zmuszają do pracy w hałasie. Może to dotyczyć pracy przy konstrukcji dróg albo ogólnie budownictwa – hałas urządzeń, agregatów, żurawi czy choćby zwyczajne łomotanie młotem w stalowe elementy konstrukcji powodują duży hałas, który z godziny na godzinę powoduje czasowy ubytek słuchu. Jeśli środki bezpieczeństwa nie zostaną podjęte, pracownik może być narażony nie na czasowe, ale trwałe uszkodzenie słuchu. Najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem mogą być nauszniki ochronne, które redukują hałas o kilkadziesiąt decybeli. Jasne, uniemożliwia to zrozumienie mowy i słyszenie otoczenia, ale prawda jest taka, że w hałasie młota pneumatycznego czy pracy pozostałych maszyn mowy i tak nie da się zrozumieć. Dlatego mądrze jest zadbać o komfort słuchu i nie narażać go na niepotrzebne kontuzje.

Innym zawodem zmuszającym do stosowania odzieży ochronnej, choć mało wyszukanej, jest praca lekarza, pielęgniarki czy ratownika medycznego. Nie jest sekretem, jak niebezpieczne mogą być drobnoustroje żyjące w ciałach pacjentów, z którymi stykają się medycy.
Podobnie zajmujące materiały znajdują się w podobnym serwisie. Jeśli pragniesz je przeczytać – zobacz pod linkiem rzecznicy patentowi warszawa, który jest tu.
Do ich podstawowego wyposażenia należą jednokrotnego użytku rękawice ochronne zrobione zazwyczaj z lateksu. Są cienkie, toteż nie ogranicza to zmysłu dotyku, skądinąd bardzo ważnego w tej branży, a jednocześnie efektywnie redukują styczność z bakteriami i wirusami. Rękawice ochronne (poznaj systemy natryskowe mercor w ofercie sklepu) nieco odmiennego rodzaju są stosowane w znacznie bardziej banalnym zawodzie: pracy na stoisku mięsnym w sklepie spożywczym. Może i jest to trochę zabawne, ale w tym miejscu także dość skutecznie minimalizuje ryzyko przenoszenia chorób i brudu użycie elementu odzieży ochronnej, jakim są rękawice foliowe. Także jednokrotnego użytku, po użyciu przeznaczone od razu do wyrzucenia.