Liczne z zawodów wykonywanych przez nas wymagają odpowiedniego stosunku doń, środków bezpieczeństwa. W każdym zakładzie pracy, zaczynając od sklepów z żywnością, poprzez większe sklepy, gdzie zatrudnieni ogólnie parają się sprzedażą i przenoszeniem towaru, do zatrudnienia przy taśmach produkcyjnych i w sztolniach, musi się przejść odpowiednie, zwykle krótkie, ale bardzo ważne szkolenie BHP.

praca-1

Szkolenie to ma na celu wykazanie, jakie niebezpieczeństwa potrafią czekać w zakładzie pracy i co dokładnie robić, kiedy już z taką sytuacją zatrudniony się spotka.

Minimalizuje to ryzyko niedogodności nie tylko samego zatrudnionego, ale także zatrudniającego, który na terenie miejsca pracy ponosi odpowiedzialność za stan zdrowia i ewentualne zagrożenia bezpieczeństwo zatrudnionych.

Niektóre branże zmuszają do pracy w hałasie. Może to dotyczyć pracy przy konstrukcji dróg albo ogólnie budownictwa – hałas urządzeń, agregatów, żurawi czy choćby zwyczajne łomotanie młotem w stalowe elementy konstrukcji powodują duży hałas, który z godziny na godzinę powoduje czasowy ubytek słuchu. Jeśli środki bezpieczeństwa nie zostaną podjęte, pracownik może być narażony nie na czasowe, ale trwałe uszkodzenie słuchu. Najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem mogą być nauszniki ochronne, które redukują hałas o kilkadziesiąt decybeli. Jasne, uniemożliwia to zrozumienie mowy i słyszenie otoczenia, ale prawda jest taka, że w hałasie młota pneumatycznego czy pracy pozostałych maszyn mowy i tak nie da się zrozumieć. Dlatego mądrze jest zadbać o komfort słuchu i nie narażać go na niepotrzebne kontuzje.

praca-2

Innym zawodem zmuszającym do stosowania odzieży ochronnej, choć mało wyszukanej, jest praca lekarza, pielęgniarki czy ratownika medycznego. Nie jest sekretem, jak niebezpieczne mogą być drobnoustroje żyjące w ciałach pacjentów, z którymi stykają się medycy.

Podobnie zajmujące materiały znajdują się w podobnym serwisie. Jeśli pragniesz je przeczytać – zobacz pod linkiem rzecznicy patentowi warszawa, który jest tu.

Do ich podstawowego wyposażenia należą jednokrotnego użytku rękawice ochronne zrobione zazwyczaj z lateksu. Są cienkie, toteż nie ogranicza to zmysłu dotyku, skądinąd bardzo ważnego w tej branży, a jednocześnie efektywnie redukują styczność z bakteriami i wirusami. Rękawice ochronne (poznaj systemy natryskowe mercor w ofercie sklepu) nieco odmiennego rodzaju są stosowane w znacznie bardziej banalnym zawodzie: pracy na stoisku mięsnym w sklepie spożywczym. Może i jest to trochę zabawne, ale w tym miejscu także dość skutecznie minimalizuje ryzyko przenoszenia chorób i brudu użycie elementu odzieży ochronnej, jakim są rękawice foliowe. Także jednokrotnego użytku, po użyciu przeznaczone od razu do wyrzucenia.

Źródło: