Jaka jest rola naprowadzaczy kółek? Do jakich rzeczy bywają stosowane lustra przemysłowe? Jakiego typu jest związek pomiędzy ta dwójeczką, tak przeróżnymi tematami? Te wszystkie rzeczy dowiesz się, czytając nasz felieton!

kot

Autor: Peter Beekmans
Źródło: http://www.flickr.com
Naprowadzacze kół to w istocie bardzo łatwy temat, chociaż nie każda osoba ma możliwość kojarzy, co to tak w rzeczywistości jest. Tymczasem naprowadzacze kół są to zgięte „słupki”, które mamy możliwość zaobserwować przy wjazdach do różnego rodzaju magazynów od strony tylnej wielkiego sklepiku, czy najzwyczajniej w świecie na parkingach, dzielące miejsca postojowe. Ich robotą bywa pomóc kołkom ciężarówki w dobry sposób usadowić się w miejscu, aby rozładunek był prostszy.

Zaciekawiła Cię taka informacja? Jeśli masz ochotę przeczytać więcej, sprawdź na serwisie (http://www.autolawety.pl/) inne informacje, one również będą na opisywany temat.

Produkowane są one z rurek ocynkowanych o średnicy stu sześćdziesięciu milimetrów, dzięki czemu są niewiarygodnie wytrzymałe i mają możliwość znieść duże obciążenia, przy czym tych słupków wysokość została wybrana w ten sposób, by nie uszkodziły felg samochodu.

Panorama miasta Gdańsk

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com
Drugi temat to lustra przemysłowe. Ich zadanie bywa niewiarygodnie proste – to one pokazują nam często, jaka rzecz dzieje się za zakręcikiem kiedy jedziemy samochodem, odbijając we własnej tafli wszystko pod nastawionym pod nie kącikiem. Ułatwiają przejeżdżanie z zakrętu, czy też maja możliwość ukazać, co odbywa się za tobą. Istnieje wieledużo rodzajów tego rodzaju lusterek, w szczególności okrąglutkie lub kwadratowe. Są jednak również różne barwy, na przykład żółto-czarne, albo biało-czerwone.

Podsumowując – |jaka rzecz połącza obie te rzeczy? Obydwie powodują, że jesteśmy mocniej bezpieczni, czy to jadąc samochodzikiem, czy po prostu parkując. Nie obawiaj się już, i zaufaj tym rozwiązaniom technicznym!