Na początku trzeba zdecydować jaką parę papug zakupić a także do jakiego celu je przeznaczyć. Jest to ważne albowiem, od tego zależy wiek papugi jaką zamyślamy nabyć.
Celem oswajania papugi, powinniśmy nabyć jak najmłodszego osobnika, jaki dopiero co opuścił budkę lęgową.

W tym wieku młoda papuga zaczyna poznawać otoczenie, oraz prędko uczy się. Dzięki temu najłatwiej ją w tym okresie przyzwyczaić do właściciela. W przypadku planowania hodowli ptaszków, trzeba nabyć min. trzy pary młodych lęgowych par. Warto zapewnić im oddzielne klatki. Poza sezonem lęgowym, ptaszki powinny mieć możliwość wylatania się.

Podobał Ci się zaprezentowany tekst? Jeżeli tak, poznaj użyteczne tematy, które z pasją omówiliśmy w najnowszym artykule.

Możemy im to umożliwić, wpuszczając je na ten czas dla przykładu do woliery, w którym to miejscu mogą bez ograniczeń latać.

Mając już zaczętą hodowlę możesz zająć się selekcją poszczególnych ptaków celem osiągnięcia przez ptaki żądanych przez nas kolorów, wzorów upierzenia itd. Długa droga czeka każdego który pragnąłby zająć się ingerencją w genetyczne zmiany oraz ich kontrolę, lecz warto się w to pobawić, gdyż może to przynieś dużo radości.
Z Fix All High Tack szybko i łatwo przykleimy lustro

Autor: Pegasus PR
Źródło: Pegasus PR
Dla początkujących polecam nabyć papużki faliste albo nimfy.

Opublikowany się w podobnym serwisie post niewątpliwie także Cię zainteresuje – to wciągający artykuł mówiący o omawianej sprawie.

Są to proste w hodowli, nadzwyczaj żywe papugi, możesz je nauczyć gwizdania a także paru prostych słów. Najodpowiedniejszym pożywieniem będzie ziarno przeznaczone dla danego gatunku papug. Jeśli idzie nam tylko o oswojenie, najłatwiej będzie zakupić jak najmłodszą papugę, jaką musimy dokarmiać ręcznie.

Kupujmy samczyki, albowiem samiczki mogą składać jajka jakie będą wysiadywać i w owym czasie są nadzwyczaj gniewne. Wśród papug falistych jest kilkanaście rodzajów.