Ocieplenie domu posiada sens, bo ta opcjonalna termoizolacja pozwoli zmniejszyć zużywanie opału. Dobrze ocieplić wszystkie zewnętrzne ściany domu, bo wówczas efekt będzie najdogodniejszy.

remont

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com
Przed zabieraniem się do pracy trzeba jak najdokładniej wymierzyć ściany. Musimy naszkicować sobie projekt, w którym narysujemy sobie konkretne detale rusztu. Przed rozpoczęciem musimy również ściągnąć ze ścian wszelkie odstające elementy (docieplenia). Tego rodzaju rzeczy to na przykład parapety czy rynny. Ściany oczywiście powinny być całkiem czyste, suche i równe.

Interesują Cię takiego rodzaju wpisy? Masz ochotę na to, żeby poznać kolejne? Więc kliknij, aby zobaczyć więcej (https://vincent.pl/) wiadomości. Wszystko znajdziesz w tym linku.

Jeśli natrafimy na stary tynk, jesteśmy zobowiązani go usunąć. Pęknięcia muru wypełnimy masą silikonową, z kolei ubytki w ścianie wypełniamy zaprawą która wyrówna niedoskonałości. Na ścianie może być pleśń, jeśli tak się zdarzy, to naturalnie ją usuwany, a mur pokrywamy specjalnym impregnatem grzybobójczym. Do docieplania stosujemy wełnę mineralną. To materiał izolacyjny w formie płyt lub mat. Może być również pod postacią granulatu. Idealnie nadaje się do docieplania wiekowych budynków, w których odczuwalne są straty ciepła.

Jeżeli zaciekawił Cię opisywany tekst, spójrz na treść znajdujące pod tym linkiem, znajdziesz tam podobne informacje, które Cię zainteresują.

Czytaj też wynajemkotlowni.pl.

budowa

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli tak, stosujemy najczęściej wełnę odmian 80 i 100, której grubość minimalna wynosi 60 milimetrów. Do docieplania może jednak używać sidingu winylowego. To materiał do wykończenia z PCW. Można nim szybko i niedrogo osłaniać warstwę ocieplenia z wełny mineralnej, co sprawia, że ściana będzie szczelniejsza, trwalsza i estetyczna. Wełnę mineralną trzeba szczelnie przyłożyć do ściany, z kolei mocuje się ją za pomocą odpowiednich łączników. Powinna być dopasowana “na styk”, tak żeby wpasowana była do przestrzeni pomiędzy kolejnymi słupami rusztu. Przy okazji procesu docieplania budynku należy robić elewację. Zobacz też .

Najdoskonalszym materiałem do tego zadania jest oblicówka wykonana z winylu, którą nazywamy sidingiem. Siding sprzedawany jest w postaci paneli i listew montażowych, a także wykończeniowych, więc można ciąć je standardową piłą. Ponadto, między sidingiem a wiatroizolacją musi być zachowana niewielka szczelina wentylacyjna. Dlatego też zmontowane łaty stelażu montujemy dodatkowe i cienkie, na około 2,5 centymetra stelażu pod siding. Nie wykonujmy docieplenia samemu, lepiej polecić to profesjonalnej firmie, jak docieplenia Łódź.