Obecnie rozwój technologiczny odbywa się w niespotykanym dotąd tempie. Zwyczajną stała się sytuacja, gdzie komputer zakupiony nie więcej niż dwa lata temu uznawany jest za staroć, który powinno się jak najszybciej wymienić.

Cloud

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego dnia w telewizji i internecie widzimy mnóstwo reklam ukazujących kolejne nowinki technologiczne oraz nawołujących do ich jak najrychlejszego zakupu. Sporo z nich od swoich prekursorów różni się tylko odrobinę większym ekranem lub nieco szybszym procesorem.

Spodobał Ci się prezentowany tekst? Zatem odsyłam do tego serwisu (https://sol-drogowa.pl/pl/sol-drogowa/kontakt) – w tamtym miejscu znajdziesz interesujące dane, które są omówieniem opisywanego zagadnienia.

Co jakiś czas pojawiają się jednak innowacje, które faktycznie ułatwiają życie. Jedną z takich innowacji są dane w chmurze (Interesujące informacje o danych w chmurze). Wprawdzie nie jest to przełom na miarę wynalezienia silnika spalinowego, jednak obecnie korzysta z nich większość osób często nawet nie wiedząc o tym. Dane takiej jak na przykład listy naszych kontaktów, prywatne zdjęcia, zapisy naszych rozmów, czy też coś tak banalnego jak nasze osiągnięcia w różnych grach, w większości przypadków są automatycznie przechowywane w chmurze, jeżeli tylko urządzenie z którego korzystamy jest podłączone do internetu. Taka sytuacja ma oczywiście zarówno wady, ale także zalety. Bez dwóch zdań zapisywanie informacji w chmurze może być przydatne na przykład w momencie gdy zmieniamy telefon i po uruchomieniu nowego trzeba tylko zalogować się na swoje konto, a wybrane dane takie jak lista kontaktów czy też ustawienia aplikacji automatycznie ukażą się na nowym sprzęcie. W kontekście wad powinno się wspomnieć zwłaszcza o kwestiach bezpieczeństwa. Ostatnio kilkakrotnie mogliśmy przeczytać o aferach, w których wyciekły prywatne zdjęcia gwiazd. Takie sytuacje podsuwają myśl, że technologia ta nie jest do końca bezpieczna, nie wyłącznie dla ludzi sławnych, ale również dla każdego z nasz. Kolejnym wartym wymienienia przykładem rozwoju technologicznego jest powstanie otwartych systemów operacyjnych. Ten rodzaj systemów operacyjnych jest konkurencją dla klasycznego oprogramowania. Charakteryzuje je otwarta struktura oraz fakt, że bez żadnych reperkusji można je dowolnie modyfikować. Przykładem takiego wolnego i otwartego oprogramowania jest centos server, który ostatnio zyskuje na popularności – Więcej szczegółów o centos server.

Podsumowując postęp technologiczny jest elementem naszego życia i w tym momencie prawdopodobnie nie można go już zatrzymać. Każdego dnia korzystamy z nowoczesnych, często nawet nie poświęcając temu uwagi. Nowinki te mogą wprowadzić wiele pozytywnych zmian, ale również niekorzystnych sytuacji.

Jeżeli podoba Ci się przedstawiany tekst i masz ochotę uzyskać więcej informacji, to z pomocą przyjdzie Ci odnośnik do witryny – w tamtym miejscu odnajdziesz fascynujące informacje.

Ważne jest, aby używać ich z rozwagą i pamiętać, iż to technologia powinna pracować na nasze konto, a nie odwrotnie.