Szyby i lustra fazowane o najrozmaitszych rozmiarach są nam w stanie zapewnić niebywałe wykończenie, które idealnie komponuje się z meblami, przez co podnoszą ich walory estetyczne. Płaska powierzchnia załamania światła na szlifie fazy, daje elementom szklanym niesamowicie imponujący i stylowy wygląd.

okno i szkło

Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com

Fazowanie szkła, luster zazwyczaj wykorzystuje się jako element wystroju wnętrz. Widok eleganckiego, lśniącego, fazowanego lustra może stanowić osobliwą ozdobę naszego pomieszczenia. Jakże to przydatny a jednocześnie uroczy przedmiot. Zabieg fazowania znajduje także zastosowanie w przeszkleniach drzwi, szklanych blatach, półkach oraz w innych projektach, w których liczy się niepowtarzalny rezultat (np. przy tworzeniu biżuterii).

Zadaniem procesu fazowania jest utworzenie na krawędzi szklanego panelu szerokiej fazy, innymi słowy w wyniku przebiegu fazowania dochodzi do załamania tafli szkła, przez co zdobywamy wspaniały i przykuwający uwagę efekt końcowy (więcej na ). skończone brzegi szklanej tafli pozbawione są nierówności i ostrości, czego rezultatem jest starannie obrobiona krawędź. Z powodu lęku przed skaleczeniem, jest to jeden z podstawowych warunków, jaki powinno spełniać szkło zaplanowane do użytku.

Gdy szklane elementy mają stanowić jedno i być mocno połączone z innymi powierzchniami, możemy zastosować odpowiednio dobrane śruby do szkła jak , które zaprojektowane są z myślą o tym, aby nie uszkodziły szkła i aby można było swobodnie je dokręcić. Jest to doskonałe wyjście, dla osób, które szukają pomysłu na estetyczne mocowanie szyby, które umożliwi im późniejsze zmiany lokalizacji tafli, np. wskutek przeprowadzki. Jest to wyjątkowo ważne, w przypadkach gdy śruby mają służyć do montażu szyldów lub luster. Obecnie w handlu z każdym rokiem przybywa tego typu produktów, ze względu na coraz większą ilość zakładów pracy zajmujących się ich produkcją, co z pewnością jest niesamowicie korzystne dla klientów, ze względu na coraz bardziej przystępne ceny.