Szyby i lustra fazowane o najrozmaitszych rozmiarach są nam w stanie zapewnić niebywałe wykończenie, które idealnie komponuje się z meblami, przez co podnoszą ich walory estetyczne. Płaska powierzchnia załamania światła na szlifie fazy, daje elementom szklanym niesamowicie imponujący i stylowy wygląd.

okno i szkło

Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com

Fazowanie szkła, luster zazwyczaj wykorzystuje się jako element wystroju wnętrz. Widok eleganckiego, lśniącego, fazowanego lustra może stanowić osobliwą ozdobę naszego pomieszczenia. Jakże to przydatny a jednocześnie uroczy przedmiot. Zabieg fazowania znajduje także zastosowanie w przeszkleniach drzwi, szklanych blatach, półkach oraz w innych projektach, w których liczy się niepowtarzalny rezultat (np. przy tworzeniu biżuterii).

Zadaniem procesu fazowania jest utworzenie na krawędzi szklanego panelu szerokiej fazy, innymi słowy w wyniku przebiegu fazowania dochodzi do załamania tafli szkła, przez co zdobywamy wspaniały i przykuwający uwagę efekt końcowy (więcej na ). skończone brzegi szklanej tafli pozbawione są nierówności i ostrości, czego rezultatem jest starannie obrobiona krawędź. Z powodu lęku przed skaleczeniem, jest to jeden z podstawowych warunków, jaki powinno spełniać szkło zaplanowane do użytku.

Gdy szklane elementy mają stanowić jedno i być mocno połączone z innymi powierzchniami, możemy zastosować odpowiednio dobrane śruby do szkła jak , które zaprojektowane są z myślą o tym, aby nie uszkodziły szkła i aby można było swobodnie je dokręcić. Jest to doskonałe wyjście, dla osób, które szukają pomysłu na estetyczne mocowanie (lina nierdzewna – sprawdzony sposób) szyby, które umożliwi im późniejsze zmiany lokalizacji tafli, np. wskutek przeprowadzki. Jest to wyjątkowo ważne, w przypadkach gdy śruby mają służyć do montażu szyldów lub luster. Obecnie w handlu z każdym rokiem przybywa tego typu produktów, ze względu na coraz większą ilość zakładów pracy zajmujących się ich produkcją, co z pewnością jest niesamowicie korzystne dla klientów, ze względu na coraz bardziej przystępne ceny.