Tektura jest najgrubszym surowcem papierniczym, nawet do 11 mm grubości. Powstaje dzięki sprasowaniu paręnastu warstewek papierniczej masy.
Do wyrobu tektury wykorzystuje się włókien drzewnego ścieru oraz makulatury.

Karton to produkt nie nadający się do pisania.

Czy przeczytane tutaj wiadomości są atrakcyjne? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (https://inter-bis.pl/trak-tasmowy-poziomy), która też niewątpliwie będzie zachęcająca.

Pośród gatunków tektury wyróżnia się: białą, szarą, i techniczną. Oprócz tego rozróżnia się opakowania z tektury falistej, które powstają z zestawienia wielu warstewek papieru papierową falą, sprawiającą zwiększenie sztywności tektury i tekturę lITą. Tektura bywa głównie wykorzystywana do fabrykacji kartonów zbiorczych. Ze względu na warianty fali w tekturach trzywarstwowych wyróżnia się tzw. fale C, fale B a także fale E. Istnieją również kartony pięciowarstwowe, powstające z połączenia wymienionych rodzai fal – zamów opakowania.

beton

Autor: Lafarge Beton
Źródło: Lafarge Beton
Tektura falista ma użycie w wytwórczości przeróżnego rodzaju funkcjonalnych zapakowań. Do czego możesz zastosować tekturę? Będzie ona idealna m.in., do zapełniania przestrzeni, chroni rogi oraz powierzchnie. Może służyć jako wyściółka i przydaje się do obwijania i przykrywania. Budowlańcy częstokroć znajdują użycie tektury w szeroko zrozumianych robotach budowlanych i malarskich. Tektura falista to znakomity surowiec zabezpieczający przed uszkodzeniami przykładowo parkiety. Dzięki swoim cechom jest stosowna do przechowywania i przewozu przykładowo przenosiny.

Zainteresował Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź także ten link. Inne tego typu informacje zobaczysz również tutaj zbiorniki bezciśnieniowe.

Ponieważ rynek w swej propozycji ma różnorodne rodzaje tektury więc może pojawić się kłopot z doborem tejże konkretnej. Należałoby zaznaczyć, iż wybór powinien być umotywowany późniejszym zastosowaniem powstałego z tektury przykładowo opakowania.

Jako kryterium doboru można wziąć masę wyrobu, wówczas będzie oczywiste, iż do takiego musi zostać zastosowana mocniejsza tektura, natomiast do lżejszych cieńsza. Producent opakowań tekturowych ma w ofercie przeróżnej grubości kartony.