Jeżeli jesteś rolnikiem, wówczas kategorycznie świetnie zdajesz sobie sprawę z faktu, jak nader istotna jest kwestia posiadania odpowiedniej jakości narzędzi. Jeżeli codziennie musisz pracować w polu, wtedy kategorycznie powinieneś móc polegać na swoich urządzeniach – kiedy tak się nie stanie, wówczas może okazać się, że z Twojej wytężonej pracy nici.

traktor jadący po polu z pługiem

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

W rolnictwie często bywa tak, że pewne czynności trzeba przeprowadzić natychmiast – w rolnictwie wiele jest uzależnione na pewno od pogody. Kiedy nie możesz wykonać jakichś czynności, bo przykładowo jedna z Twoich maszyn odmówiła współpracy, wtedy kategorycznie powinieneś zastanowić się nad jej wymianą na nową. Jeżeli masz sąsiada – rolnika, który w razie potrzeby pożyczy Ci swoich maszyn, nie jesteś jeszcze w takiej złej sytuacji – kiedy jednakże chcesz w pełni panować nad swoim gospodarstwem rolnym, wówczas stanowczo powinieneś zastanowić się nad kupnem nowych narzędzi albo przynajmniej właściwych części do nich. Jedną z części, które psują się najczęściej w gospodarstwach rolnych, są bez wątpienia lemiesze . Jeżeli jesteś rolnikiem, wówczas na pewno doskonale wiesz, czym jest lemiesz – kiedy jednak nie, chętnie pospieszymy Ci z pomocą. Lemiesz jest częścią pługu rolniczego – a więc maszyny, które używa się wyjątkowo często.

pług

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

Jeżeli lemiesz uderzy o kamień lub inną przeszkodę, wówczas istnieje spore ryzyko, że z lemieszem stanie się coś złego. Zważywszy na to, że w ziemi zwykle znajdują się kamienie albo inne przeszkody, lemiesze niewątpliwie są jednymi z najczęściej psujących się urządzeń rolniczych. Jeśli lemiesz trafi na kamień, wówczas istnieje ryzyko, że zostanie ścięta jedna ze śrub, które przytwierdzają lemiesz do pługa (–> więcej informacji na stal-hurt.com). Na szczęście śruby do lemieszy nie są bynajmniej drogie, dlatego bez wątpienia warto zawsze mieć parę w zapasie. Jeżeli będziesz miał przy sobie śruby do lemiesza, wtedy zdecydowanie bardzo szybko będziesz w stanie zreperować swój pług.

Jeśli spodobał Ci się prezentowany artykuł, kliknij ten link – bez dwóch zdań również warto zobaczyć także (http://www.bhpprofesjonalnie.pl/) następny ciekawy materiał.

To bardzo istotne, a sam montaż śrub w lemieszu jest bardzo prosty, dlatego stanowczo zawsze warto mieć parę dodatkowych śrub w zapasie.