Zapewne mnóstwo osób spotkało się z wyrażeniem spedycja. Występuje ono w zestawieniu z takimi wyrazami jak na przykład: usługi transportowe czy logistyka. Spedycja to bowiem nic innego niż organizacja transportu oraz logistyki. Polega na zaprojektowaniu, koordynacji oraz realizacji transportu danego artykułu. Zajmują się nią w większości wypadków wyprofilowane przedsiębiorstwa spedycyjne mające stosowne certyfikaty aparat przewozowy oraz wykwalifikowaną kadrę.

Pewnie wiele osób spotkało się z określeniem spedycja. Występuje ono w zestawieniu z takimi wyrażeniami jak: przewóz bądź logistyka. Spedycja to bowiem nic innego aniżeli organizacja transportu i logistyki. Polega na zaprojektowaniu, koordynacji oraz realizacji przewozu danego produktu. Parają się nią z reguły wyspecjalizowane firmy spedycyjne posiadające stosowne certyfikaty sprzęt przewozowy i wykwalifikowaną załogę.

transport i spedycja

Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com

Spedycja może być realizowana zarówno na terenie danego kraju, jak i poza jego granicami.

Spedycja międzynarodowaPrzedsiębiorstwa zajmujące się spedycją zwykle mają dodatkowo konkretną specjalność. Niektóre parają się głównie organizowaniem przewozu artykułów drogą morską, inne lądową, kolejne powietrzną ). W dobie postępującej globalizacji sporą popularnością cieszy się spedycja międzynarodowa – www.leaderlogistics.pl/transport-miedzynarodowy/. Obejmuje ona towary pełnokonterenowe i drobnicowe. Nieraz przedsiębiorstwa proponują również pośrednictwo oraz doradztwo w organizacji odpraw celnych a także wsparcie przy załatwianiu formalności.

doradztwo transportowe

Autor: Olender
Źródło: http://www.kontrolaitd.pl/

Transport międzynarodowy – Polska nie odstajeSpedycja międzynarodowa łączy się z takim pojęciem jak transport międzynarodowy czy transport spedycja. Polska nie ma powodów do wstydu w tej kwestii, gdyż polski system komunikacyjny działa niesłychanie dobrze. Ze względu na środkowoeuropejską lokalizację, transport częściowy w Polsce jest ważną sferą gospodarki. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w tego rodzaju usługach wielokrotnie mają dodatkowo propozycję tranzytową. Odbywa się ona zwykle w kierunkach północ – południe tudzież wschód – zachód.

ADR – kursy dla bezpieczeństwaPrzedsiębiorstwa parające się transportem artykułów niebezpiecznych są zobowiązane przeszkolić kierowców w owej kwestii. Organizowane są dodatkowe kursy obejmujące ADR, jakich ukończenie daje odpowiedni certyfikat ważny na obszarze całej Europy. Poza tym firmy specjalizujące się w załadunku, rozładunku bądź tranzycie materiałów niebezpiecznych muszą mieć w swoich szeregach doradcę do spraw bezpieczeństwa w transporcie towarów niebezpiecznych (ADR). Taki obowiązek nakłada nasze państwo. Zobacz więcej na stronie www.leaderlogistics.pl/.