Nagrzewnice to maszyny o znacznym wykorzystaniu. Celem ich używania jest, jak sama nazwa mówi, nagrzewanie powietrza do żądanej przez użytkownika urządzenia temperatury. Powszechnym miejscem stosowania nagrzewnic są auta, niemniej jednak wykorzystuje się je też we wnętrzach, zwłaszcza tych większych, a także w przemyśle – w procesach z udziałem ciepła.

nagrzewnice gazowe

Źródło: www.klimatop.pl
Nagrzewnice to urządzenia o obszernym wykorzystaniu. Celem ich używania jest, jak sama nazwa mówi, nagrzewanie powietrza do wymaganej przez eksploatatora urządzenia temperatury. Powszechnym miejscem wykorzystania nagrzewnic są samochody, jednakże używa się je także we wnętrzach, szczególnie tych większych, a także w sektorze przemysłowym – w procesach z udziałem ciepła. Do urządzeń tych wykorzystuje się paru typów paliwa: oleju opałowego, gazu ziemnego albo LPG, paliw stałych (np. węgla bądź koksu). Mogą być również uruchamiane za pomocą energii elektrycznej albo energii osiąganej z wody.

Nagrzewnice gazowe – funkcjonowanie Są to urządzenia o kształcie z reguły cylindrycznym, lub także prostopadłościennym. Zawierają wentylator, służący do doprowadzania powietrza do przyrządu, gdzie ulega ono ogrzaniu, a potem – wydmuchiwane jest na zewnątrz. Stosujemy w nich paliwa w postaci gazu ziemnego albo LPG (zazwyczaj znany, jako propan butan). Jest to jeden z ich walorów, bowiem gaz należy współcześnie do w miarę tanich, a wprost taniejących surowców – w porównaniu chociażby do non stop drożejącego prądu elektrycznego. Sprawia to, że nagrzewnice gazowe są wydajne, a ich eksploatacja – korzystne dla użytkownika. Niektóre z nich zaopatrzone są w części dające szansę samoregulacji dopływu gazu, co można zaliczyć do atutów.

Przeznaczenie Nagrzewnice gazowe np. umożliwiają ogrzewanie wnętrz, do których można zaliczyć kościoły, hale produkcyjne czy też sportowe, magazyny, miejsca pracy, a także domy i mieszkania prywatne. Mogą być zainstalowane na amen lub też przenośne, przy czym te ostatnie ze względu na małe rozmiary (a co za tym idzie – odpowiednio słabszą moc grzewczą znajdują przeznaczenie w mniejszych wnętrzach. Ich mobilność stanowi jednak spory plus, zwłaszcza jeżeli wykorzystywane są w prywatnych mieszkaniach. W takim przypadku dopuszczalne jest wielokrotne i proste przenoszenie przyrządu z miejsca na miejsce w razie konieczności. Z nagrzewnicami zamontowanymi na zawsze natomiast mamy do czynienia częstokroć w obiektach o znacznej powierzchni, gdzie bardziej ważniejsza aniżeli ich przenośność będzie wysoka moc połączona z wydajnością.

Zobacz więcej: .