Jedną z największych zalet należenia do Unii Europejskiej jest fakt, że adresując paczkę w jej granicach, nie zapłacimy cła.

To przydatne dla osób, które posiadają bliskich w wielu krajach kontynentu. Dzięki temu oszczędzimy mocno wysyłając paczki do Anglii, Irlandii i innych krajów stowarzyszonych. Do niezintegrowanych państw obowiązują różne stawki celne, które można sprawdzić w internecie. Przed wysłaniem zaliczyć odprawę w filii celnej państwa docelowego. Oprócz tego naturalnie istnieją różne bariery dotyczące przesyłek, np. nie wolno przesyłać żywych zwierząt, materiałów wybuchowych i łatwo psującej się żywności.

droga

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Niezależnie od koniecznych lub nie ceł, paczki powinny posiadać specjalne formularze. Zwykle na portalach przedsiębiorstw kurierskich znajdują się formularze do ściągnięcia i pomocne poradniki. Podobne informacje, razem z papierami celnymi, powinniśmy też otrzymać w jakimkolwiek urzędzie pocztowym.

Zaciekawił Cię analizowany tutaj temat i szukasz poza tym uzupełniających danych? Poczytaj o nim znacznie więcej w tym artykule.

W przypadku niektórych towarów czasem wymagane są faktury i dokładna dokumentacja w załącznikach.

Sprawdź:

A jak wybrać firmę kurierską, która oferuje tanie paczki? Na początek musimy sobie uświadomić, że koszty są zależne od odległości, terminu realizacji, ubezpieczenia, rodzaju i ciężaru przesyłki (oferta: Świat Przesyłek). W naszym kraju działa wiele przedsiębiorstw kurierskich, co zauważymy zwyczajnie wklepując frazę „paczki miejsce docelowe” w Google. Podczas składania zamówienia trzeba koniecznie podać prawdziwą zawartość przesyłki i zaznaczyć swoje zastrzeżenia. To kluczowe, kiedy planujemy wysłać kruche dobra albo takie, przy których są konieczne określone warunki przewozu (np. temperatura)