Zbiorniki na paliwo to perfekcyjne rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują, jako że z reguły mają sporą pojemność, co pozwala na pokonanie dłuższego dystansu bez konieczności zatrzymywania samochodu na stacjach benzynowych.

silosy

Autor: Wolf System Sp. z o.o.
Źródło: Wolf System Sp. z o.o.

Pojemniki na paliwo (dowiedz się) umożliwiają kupno większej ilości płynu co w wielu przypadkach wiąże się z jego niższą ceną. Poza tym są to pojemniki kontenery samowyładowcze o bardzo łatwej obsłudze, odporne na uszkodzenia mechaniczne a także działanie czynników atmosferycznych.

Zbiorniki na paliwo przeważnie są projektowane oraz wykonywane w ten sposób, by dawały gwarancję niezawodności oraz nie potrzebowały zbyt wielu robót naprawczych w trakcie ich użytkowania. Tym samym ich producenci obłożeni są wieloma restrykcjami i dodatkowo muszą spełnić dużo złożonych wymogów bezpieczeństwa.

Ekologiczne zbiorniki

Jeżeli szczególnie zależy nam na bezpieczeństwie powinno się zainwestować w zbiorniki ekologiczne, lub inaczej zbiorniki dwupłaszczowe. Dzięki użyciu w nich systemu podwójnych ścian są perfekcyjnie chronione przed prawdopodobieństwem wycieku oraz dostępem nieupoważnionych jednostek. Zbiorniki dwupłaszczowe są również w większym stopniu odporne na działanie elementów pogodowych i zaopatrzone w specjalne zawory chroniące przed przepełnieniem. Ekologiczne zbiorniki na paliwo – jak większa część pojemników służących do magazynowania podobnych surowców – wymagają specjalnych certyfikatów.

Beczki na wodę są przeznaczone zarówno do magazynowania wody pitnej, jak i popularnej deszczówki. Woda pitna trzymana w takich pojemnikach użytkowana jest w celach spożywczych iż w gospodarstwach rolnych. Natomiast zbiorniki na deszczówkę stawiane są z reguły pod rynnami, żeby woda z nich wypływająca nie zatapiała obszaru posesji. Aktualnie dostępne na rynku beczki na wodę są niezwykle trwałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne a także wpływ warunków atmosferycznych. Wolno je przechowywać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń gospodarczych.