Kruszywasą to tworzywa sypkie naturalne, względnie sztuczne stosowane jako zawartość zapraw betonów, bitumicznych mieszanin do budowy nawierzchni drogowych. Kruszywa drogowe Dolnośląskie są półproduktem wykorzystywanym we współczesnym budownictwie w bardzo ogromnych ilościach. Od jakości kruszywa są zależne w dużej mierze solidność, oraz bezpieczeństwo wszelakich budowli.

transport kruszywa

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
W budownictwie drogowym stosuje się szereg materiałów pochodzenia naturalnego, również przetworzonych z odrzutów poprodukcyjnych i wydobywczych – .

Kliknij w tym miejscu, sprawdź ofertę obróbka skrawaniem naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś ciekawego. Mamy bardzo atrakcyjne stawki, zatem się nie rozczarujesz!

Głównie są to kruszywa i masy ziemne realizujące żądania i zasady budowlane, wchodzące w skład surowców stosowanych do budowy dróg lub autostrad. Tłuczeń wykorzystywany jest do wyrobów powierzchni kolejowych, drogowych i betonów. Jego ziarna są chropowate, przypominające formą sześciany, bądź ostrosłupy. Rozróżnia się kruszywa mineralne zdobywane przez mechaniczną przeróbkę surowców skalnych. Są to kruszywa pochodzenia mineralnego, rozkruszone w wyniku erozji, bądź uzyskane przez maszynowe pokruszenie litych głazów.

Mogą być ulepszane w procesie ich przesiewania i płukania. Pozyskuje się je z dna cieków, jezior, również kopalni piachu i żwiru. Kruszywa naturalne dzielą się na żwirowe i łamane przez maszynowe granulowanie skał, np. grys i tłuczeń. Kruszywa syntetyczne, zdobywane z materiałów organicznych, oraz z materiałów mineralnych w wyniku przedkładania ich przekształceniom cieplnym i przeróbkom mechanicznym. Firma, która oferuje sprzedaż kruszywa (Bazalt SA) gwarantuje też transport na terenie całego kraju.

Jednym z zasadniczych filarów działań firm jest dostarczanie kruszyw zarówno dla jednostek zajmujących się szeroko rozumianym budownictwem drogowym, również dla przedsiębiorstw wytwarzających beton towarowy i detale prefabrykowane z betonu. Przedsiębiorstwo rozporządza okazałym taborem ciągników i naczep samowyładowczych, spełniających każde standardy bezpieczeństwa. Posiada konieczne certyfikaty, także licencje na praktykowanie transportu drogowego. Fachowy transport kruszywa, przewóz materiałów miałkich, przewóz odrzutów jest gwarantowany zarówno przez współczesny sprzęt jak i wysoko szkoloną załogę pracowników.