Niewielu z nas rozumie jak wiele czerpiemy z przyrody. W dzisiejszych czasach coraz częściej mieszkamy w betonowych dżunglach ograniczając kontakt z naturą do prawie zera. Część społeczeństwa zapewne jest głęboko przekonana o kompletnie nieużytecznej roli roślin, zawężając swoją dietę do mięsnych posiłków i kupując do mieszkaniu jedynie plastikowe rośliny przez wygodę, czyli brak potrzeby podlewania czy pielęgnacji.

Oczywiście przekonanie to jest złudne. Warto mieć na uwadze fakt, że większość zwierząt rzeźnych to zwierzęta chemiczną mieszanką i roślinami- gdyby nie rośliny nie mielibyśmy czym ich nakarmić, w konsekwencji czego sami ograniczylibyśmy sobie dostęp do mięsnych dań. Rośliny to nie samo pożywienie.idź tu nakrętki nierdzewne nakrętki nierdzewneOprócz warzyw, owoców czy licznych roślin ozdobnych bądź leczniczych stanowią one źródło niezwykle ważnego surowca naturalnego jakim jest drewno.

Drewno jak i cała gama przedmiotów, które opierają na nim swoją konstrukcję, było przy człowieku od dawien dawna. Był to bardzo istotny surowiec już dla pierwszych ludzi. Pozwoliło ono na opanowanie ognia oraz rozpalania palenisk chroniących przed drapieżcami, zimnem czy dającym szansę przygotowywania jedzenia.

drewno

Autor: Tim Parkinson
Źródło: http://www.flickr.com

Używano go również jako skuteczny materiał dostworzenia różnego rodzaju broni takiej jak dzidy albo łuk i strzały, co znacznie zwiększało szanse przetrwania w pierwotnym świecie owładniętym przez drapieżne zwierzęta wyposażone w ostre pazury.

Ciekawi Cię przedstawiany artykuł? Jeżeli tak, to zachęcamy do kliknięcia tu. To warte uwagi omówienie, które też na pewno Cię zaabsorbuje!

Ponadto ludzie mogli zacząć stawiać schronienia z drewna, dzięki czemu mogli opuścić jaskinie, będące do tej pory domem dla większości z ludzi.

W dzisiejszych czasach funkcja drewna w życiu człowieka jest równie ważna. Rozwój technologii oraz maszyny tartaczne znacznie przyspieszyły czas obrabiania drewna, co sprawiło, że spotykamy się z nim na każdej płaszczyźnie życia w różnych formach, zaczynając od papieru, parkietów, ram obrazów, stołów, po biżuterię i elementy przedmiotów codziennego użytku.