Technologiczna obróbka stali wymaga stosowania przystosowanych do tego narzędzi. Jakie to są narzędzia, jakie czynności warto nimi wykonać? Wyginanie stali oraz blach nie jest łatwe bez dobrze dopasowanych narzędzi. Najczęściej do robienia tych czynności stosowana jest prasa krawędziowa.

Grupamarat

Autor: seier+seier
Źródło: http://www.flickr.com

Używana prasa krawędziowa charakteryzuje się dość mocno różnymi parametrami, dlatego zginanie blachy lub stali będzie przebiegało niezwykle szybko przynosząc niezwykle wspaniałe rezultaty. Wśród różnego rodzaju pras krawędziowych dużą popularnością cieszą się urządzenia, w których proces zginania został całkiem zautomatyzowany. Są one sterowane za pomocą komputera. Nie wymagają one tak dużego doświadczenia od osób, które będą je obsługiwać, cały proces zginania blachy będzie nadzorował program komputerowy. Innym typem pras krawędziowych są prasy sterowane manualnie. Do ich obsługi najczęściej zatrudniani są jedynie bardzo doświadczeni pracownicy, gdyż są to urządzenia niezwykle precyzyjne wymagające dużych umiejętności. Zobacz więcej: / Marat.

Napędzanie sporej ilości maszyn nie może odbywać się bezpośrednio za pomocą silnika. Spora ich liczba musi być napędzana w sposób pośredni. Do takiego sposobu napędzania stosowane są przekładnie. Wspomniane przekładnie przenoszą ruch z elementu napędowego zmieniając w tym samym momencie jego prędkość. Wśród wykorzystywanych przekładni można będzie wyróżnić tak naprawdę przekładnie hydrauliczne oraz mechaniczne.

Jeśli ciekawi Cię ten wpis, to bez wahania kliknij tutaj oraz przeczytaj dodatkowo inny tak samo zajmujący news spawanie wrocław.

Bardzo prosta przekładnia mechaniczna składa się jedynie z dwóch kół. Mogą się one stykać ze sobą, ale nie jest to warunek niezbędny do ich właściwego działania. Montuje się w nich koła zębate, które zazębiając się o siebie przenoszą napęd. Ten typ przekładni jest dość często stosowany z uwagi na to, że cechuje go niezwykle wysoka sprawność. Ich cechą charakterystyczną są małe rozmiary. Są dość proste, nie hałasują w czasie pracy – to też cechy, które przyczyniają się do ich zwiększającej się popularności.

cięcie stali

Autor: Carl Wycoff
Źródło: http://www.flickr.com

Nie są jednak tanie, a ich przeciwnicy jako jedną z największych wad wskazują konieczność systematycznego smarowania. Jeżeli o tym zapomnimy, będą emitować bardzo dużo hałasu. Wyróżnia się również przekładnie łańcuchowe. Wszystkie typy przekładni mają konkretne cechy charakterystyczne, które w istotny sposób wpływają na możliwe zastosowanie oraz popularność.