Każda firma logistyczna, trudniąca się importem ma do czynienia z Urzędem Celnym. Jest zobowiązana bowiem uiszczać do niego daninę, zgłaszać importowane produkty oraz załatwiać pełną procedurę urzędową.

Ciężarówki

Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com

Logistyka w ostatnim czasie rozwija się coraz lepiej. Wejście naszego krajui do Unii Europejskiej sprawiło, że przedsiębiorstwa logistyczne uzyskały wekścoe do rozwiniętych rynków.Każde przedsiębiorstwo działające w dziedzinie logistyki jest zbowiązane jednak nie tylko obracać towarami, ale przede wszytkim zgłaszać je do odpowiedniego urzędu. W przypadku Polski będzie to Urząd Celny. Tam opłaca się daninę za sprowadzane przedmioty. Procedura (zobacz też certyfikat aeo) rejestracji toarów jest dość skomplikowana. Jej załatwienie wymaga znajomości przepisów. Wobec tego przedsiębiorstwa wynajmują agentów celnych, żeby ci wykonywali tego typu prace.

Sprawdź na stronie: stowarzyszeniekresy.pl/szkolenia-otwarte/kurs-na-agenta-celnego

Kurs na agenta celnego daje możliwość pracy w logistyce. Jest to praca godziwie opłacana i atrakcyjna. Osoba, która odbyła kurs na agenta celnego zajmuje się pośrednictwem między przedsiębiorstwem, a Urzędem Celnym. Działa to podobnie, jak pośrednictwo biura rachunkowego pomiędzy firmą, a administracją podatkową.

Czytaj więcej: stowarzyszeniekresy.pl/studia-podyplomowe