Każda osoba ma czasem potrzebę stworzenia czegoś. Czasami wynika to z sytuacji kiedy coś jest w domu potrzebne, a czasem ze zwykłej chęci tworzenia i podziwiania rezultatów swojej pracy. W przypadku części osób to też chęć zapełnienia wolnego czasu czymś pożytecznym. Osoby posiadające swój własny ogród wiedzą dobrze ile wysiłku należy włożyć w to ażeby dobrze wyglądał. W przypadku prac w ogrodzie dochodzi również kwestia upiększania go. Z tego powodu czasem zastanawiamy się nad tym czy nie zbudować jakiejś altanki, która ładnie by się prezentowała, a przy okazji byłaby schronieniem dla nas w czasie deszczu. W jaki sposób tego dokonać małym kosztem?

relaks w altance

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze gdy mówimy o tego typu przedsięwzięciu, jakie jest dla nas czymś nowym, a przy tym sporym wyzwaniem, trzeba na pewno mierzyć siły na zamiary.

Poznaj mój serwis (http://www.termas.pl/) – wystarczy kliknąć na podany niżej link i w tekście możesz poczytać ekstra treści na ten pasjonujący wątek.

To znaczy, że na początek dobrze będzie spróbować postawić bardziej wiatę. Jest to otwarta, zrobiona z drewna konstrukcja, jaka jest łatwiejsza do wykonania aniżeli altana w wersji tradycyjnego, niewielkiego, zamkniętego domku. To wcale nie znaczy, że jest to zajęcie łatwe, natomiast z pewnością łatwiejsze niż normalna altanka. Zatem postanowione, teraz należy rozplanować pracę oraz zabrać się do dzieła.

Musimy zakupić potrzebne materiały. Będziemy potrzebować dużo drewna. Ważne aby było ono już zaimpregnowane. Potrzebujemy przynajmniej cztery słupy konstrukcyjne, oprócz tego musimy kupić drewno na dach, ścianki oraz podłogę. Ilość zależy od wymiarów tego typu konstrukcji. Będziemy także potrzebować zaprawy cementytowej do wylewki na fundament, gdyż altanka powinna stać pewnie na gruncie. Nie obejdziemy się bez różnego rodzaju kształtek, łączników, śrub, między innymi także przydadzą się śruby kulowe, jakie są bardzo mocne. Oprócz tego trzeba brać też pod uwagę pokrycie dachu oraz ewentualne farby oraz impregnaty, jakimi na koniec pomalujemy gotową konstrukcję. Zobacz więcej: grupa marat.

śruby

Autor: Jonathan Stonehouse
Źródło: http://www.flickr.com

By wiedzieć jak wszystkie czynności trzeba wykonać krok po kroku warto zaopatrzyć się dobry poradnik, jaki przeprowadzi nas powoli przez cały proces tworzenia. Na rynku dostępnych jest sporo publikacji, jakie w dokładny sposób opisują jak zbudować taką konstrukcję. Istotnym źródłem wiedzy jest też internet. Trzeba zorientować się jakiego sprzętu potrzebujemy. Nie przejmujmy się jeśli nie mamy tych bardziej skomplikowanych. Jeżeli na przykład potrzebna nam prasa krawędziowa do odkształcenia blachy na dach to warto wiedzieć, iż są miejsca, gdzie tego typu usługi wykonuje się na zlecenie. Z tego powodu jak w grę wchodzą drogie urządzenia, lepiej zlecić wykonanie takiej czynności jakiejś firmie.