Warto zadbać, by te same cechy posiadała brama wyjazdowa. W zależności od kształtu działki i jej rozmiarów można wykorzystać kilka różnych rozwiązań. Które z nich będzie najwygodniejsze?

Krótka i szeroka działka

przemysł - widok

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli dom stoi na stosunkowo krótkiej, ale za to szerszej działce najbardziej sensownym rozwiązaniem będzie zastosowanie bramy rozsuwanej. Jeśli zależy nam na dużej wygodzie, warto sięgnąć po siłownik elektryczny i zautomatyzować sterowanie skrzydłami. Z jakiego względu będzie to dobre rozwiązanie? wywóz gruzu łódź domu to pory wydatek, a kolejne koszty trzeba ponieść na zakup działki. Zdarza się zatem, że niezbędne jest umiejscowienie budynku na relatywnie niedużej posesji. Aby skrzydła otwieranej bramy nie zajmowały niepotrzebnie miejsca, czy też nie zaczepiały o ściany innych elementów na działce, zdecydowanie lepiej zdecydować się właśnie na bramę rozsuwaną. Siłownik elektryczny i otwieranie na pilota to dodatkowe udogodnienia – w deszczowy czy zimny dzień nie trzeba będzie opuszczać samochodu, żeby ją otworzyć (siłownik elektryczny). Atrakcyjnym rozwiązaniem będzie kilka pilotów – np. dla każdego członka rodziny, który korzysta z auta, oraz jeden pozostawiony w domu, by w razie potrzeby można było otworzyć bramę nie wychodząc z budynku.

Wąska działka

Jeśli posesja jest długa, lecz wąska, można spokojnie wykorzystać bramę rozwieralną. Podobnie jak w przypadku posesji szerokich, tutaj również znaczenie mają wymiary działki. Na niektórych trudno będzie zamontować bramę rozsuwaną z uwagi na brak odpowiedniej ilości miejsca. Poza tym warto pomyśleć o elementach, jakie zagwarantują bezpieczeństwo – solidne zasuwy i mechanizmy gwarantujące stabilność skrzydeł po otwarciu to gwarancja, że auto nie zostanie zrysowane w sytuacji kiedy np. pojawia się silny wiatr. W dodatku należy wziąć pod uwagę szerokość bramy. Jeśli jest ona większa, o wiele stabilniejsza będzie taka składająca się z dwóch skrzydeł. (śruby trapezowe) Jeśli wjazd na posesję jest wąski, wystarczające okazać się może jedno skrzydło. Oczywiście warto zadbać o estetykę i dobrać wygląd bramy do całego ogrodzenia posesji. Dzięki temu całość będzie sprawiać spójne i schludne wrażenie.