Zabezpieczenie biur, domów, a przede wszystkim życia ludzkiego to jedna z najważniejszych spraw z którą obecnie nie tylko ludzie, ale też i systemy muszą się zmagać codzienne.

system przeciwpożarowy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Jednym z zagrożeń siejących spustoszenie jest pożar, który nieopanowany może spowodować wiele szkód.
gaszenie elektroniki

Autor: Muffet
Źródło: flickr.com
Na przestrzeni lat walczy się z nim każdego dnia i w związku z tym opracowano system przeciwpożarowy ( System), który ma na celu bezpieczeństwo oraz zapobieganie niszczenia mienia, jak również unikanie zbierania przez żniwo śmierci ludzkiego życia w przerażający sposób. System niszczący ogień jest pomimo pozorów prosty. Posiada on czujniki ognia, centralę, mającą na celu sterowanie wszystkim, jak również rury i ich siatki, za pomocą których – w razie pożaru – wydostaje się środek gaśniczy. Należy wspomnieć, że istnieją cztery rodzaje wymienionych wcześniej środków gaszących.

Czy nie uważasz, że dane na przedstawiany wątek mógłbyś znaleźć też na odmiennym portalu? Naturalnie, że tak – wejdź tutaj, a ujrzysz tam proponowany link (http://vacuum-tech.pl/pompy-katalog/olejowe-lopatkowe-pompy-prozniowe/).

Pierwszy z nich to woda, która jest uwalniana bezpośrednio nad pożarem, właściwie przy tym zabezpieczając pomieszczenia przed rozprzestrzenieniem się ognia. Instalacja przez cały czas utrzymuje stałe, bardzo wysokie ciśnienie, natomiast pod wpływem czujników wyczuwających zagrożenie ma miejsce uwolnienie wody. Drugim środkiem jest gaz, którego najczęściej używa się w systemach zamieszczonych na przykład w komputerowniach. Następne to piana i wodna mgła.

Gaszenie elektroniki odbywa się za pomocą wspomnianego już gazu.

Wszystko to z powodu jego właściwości, które mają na celu nie uszkodzić sprzętu, a przy okazji – uchronić go przed strawieniem przez pożar. Dostępne są różne gazy, na przykład GSE-2x, które ze swoją stuprocentową skutecznością gaszą pożar i likwidują niebezpieczny ogień ().