Istnieją branże, w których czas jest bardzo ważny. Wiadomo, znane powiedzenie odnosi się do większości znanych nam realiów, lecz w przypadku niektórych działalności słowa te przyjmują nowe znaczenie. Tym bardziej, jeśli zestawimy tutaj czas z pojęciem życia, normalnego funkcjonowania, braku zakłóceń w przepływie informacji… Niezrozumiałe? Już rozwijam temat.

Zobaczmy, jak to wygląda z transporte medycznym, w takim przypadku każda sekunda jest ważna. Jakieś zakłócenie, spóźnienie, korki na drodze, a możemy mieć kłopoty. Nie trzeba chyba przypominać, że najlepszym przykładem na mus błyskawicznego dotarcia do celu jest ranny wieziony karetką do szpitala. Tutaj znaczenie ma każda sekunda. Nie na darmo, takie auto ma pierwszeństwo na wszystkich skrzyżowaniach, może jechać na czerwonym i pod prąd, życie jest najważniejsze.

lekarstwa w opakowaniu

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Jest także branża, która też wyznaje zasadę: czas to pieniądz, owszem, ale także zdrowie, transport producent soli drogowej leków zasługuje na takie miano, ponieważ szybkie i bezkolizyjne dotarcie do celu, jest to czasem kwestia życia i śmierci dla osoby, która potrzebuje danego lekarstwa.

Dobra, solidna firma która zajmuje się transportem leków powinna mieć bazę wielu specjalistycznych pojazdów, a kierowcy powinni znać dobre praktyki świadczenia tych usług, które respektują Prawo farmaceutyczne i Dobrą Praktykę Dystrybucyjną. Porządna firma powinna ponadto mieć taka bazę samochodów, żeby dotrzeć do każdego miejsca w Polsce w ciągu 24 godzin.

Co to oznacza, że auto jest specjalistyczne w zakresie transportu leków? Oznacza to, iż takie samochody powinny posiadać zabudowę izotermiczną, agregaty chłodnicze i urządzenia do pomiaru i rejestracji temperatury. W dobrze działającej komorze ładunkowej idealna temperatura to zakres 15-25 lub 8-15 stopni Celsjusza.

Zdarzają się transporty, które wymagają niższych wartości (temperatura 2-8 stopnia). Powinny być one przewożone niezależnymi pojazdami, a w razie potrzeby powinny być zabezpieczane opakowaniami izotermicznymi, które trzymają odpowiednią temperaturę – .
Każda firma Która się zajmuje przewozem leków powinna o tym pamiętać, a my, jako konsumenci takich usług powinniśmy kontrolować w miarę możliwości respektowania stosowania takich norm.