Stal jest podporą krajowej ekonomii! Być może Andora może poradzić sobie bez przedsiębiorstw wytwarzających stal, choć tak czy siak ją importują, to z całą pewnością jakiekolwiek problemy w stali sprawiają, iż cała gospodarka tak jakby ulega pogorszeniu. Oczywiście często tego nie odczuwamy, nie zauważamy zjawiska, które w zasadzie nie jest zbytnio popularne, ale fakty są takie, że w żadnym razie nie możemy przesadnie deprecjonować znaczenia stali.

ssab.com

Źródło: ssab.com

Takie są realia naszego kraju. A zresztą Chiny, RFN bądź Stany Zjednoczone są jeszcze mocniej uzależnione od stali.

Gdy stal konstrukcyjna tanieje, tak naprawdę nie można sądzić, że to świetna informacja. Bo ze stalą jest jak z chociażby krakowskimi nieruchomościami – z jednej strony sympatycznie, iż co jakiś czas możemy dostrzec spore spadki cen, lecz przecież kiedy nieruchomości tanieją, zapewne mamy do czynienia ze znaczącym spowolnieniem gospodarczym. I dlatego co prawda nie musimy naturalnie przesadnie wyczekiwać obniżek cen stali, ale nie możemy także myśleć, że to zdrowa sytuacja, gdy najzwyczajniej stal ( zobacz także stal budowlana) jest tańsza. Być może to nieco dziwaczne, ale tak właśnie jest w owej branży!

ssab.com

Źródło: ssab.com

Dobrze, iż nadal stal jest istotną gałęzią polskiego przemysłu, bo pieniądze jakie wpływają do portfeli Polaków – pracowników, lecz również jakby nie patrzeć każdego Polaka, są duże. Gdy gigant stalowy zapłaci sowity podatek, automatycznie każdy mieszkaniec Polski jakoś na tym może zyskać. Choć naturalnie nie przesadzajmy za bardzo z opodatkowaniem, bo o ile nieduża firma nie ma zasadniczo ratunku przed fiskusem, to giganci znają dużo sztuczek, dzięki którym zarobią wielkie pieniądze. A gdy spostrzegą, iż jest bardzo źle, pewnie przeniosą działalność gdzieś indziej. Nie należy dopuścić do tego typu zachowań!

Owy artykuł pokazał, że stale specjalne bądź nierdzewne odgrywają niesamowicie dużą rolę w ekonomii. Jeśli będziemy dbać o to by w dalszym ciągu stal dawała tak jakby wszystkim interesujące profity, będzie bardzo dobrze. Jednak nawet jeżeli na Starym Kontynencie nie zostanie nawet jeden producent stali, i tak będziemy każdego dnia z niej „korzystali”. Życie bez stali jest nierealne odkryj propozycja SSAB.