W naszym kraju, Szwajcarii, Brazylii, po prostu na całej kuli ziemskiej, stale utrzymuje się na bardzo dużym poziomie popyt na wszelkiego rodzaju blachy. Cóż, niewątpliwie są one niezbędne w wielu dziedzinach. W szczególności w budowlance.

Blacha

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Zastanówmy się zatem, jakie blachy tak naprawdę mają zastosowanie. Może nie jestem ekspertem od blach, lecz bez wątpienia wiem trochę na owy temat. W końcu przez jakieś 7 lat pracowałem na kierowniczym stanowisku u znanego producenta blach. Trudno w takim razie zakładać, iż na przykład blacha do kontenerów (tutaj znajdziesz ssab.com) jest w zupełności obcym dla mnie tematem.

Należy chociażby mieć na uwadze, że bez blach niemalże cała nasza gospodarka stałaby na gorszym poziomie. A więc choć w sumie można wyobrazić sobie świat bez blach, to jednakże jest to niełatwe. Nie chodzi tutaj wyłącznie o budownictwo, o domy, dachy, lecz także na ten przykład sektor morski. Pewnie z takiej przyczyny najpotężniejszymi ludźmi na świecie są tacy inwestorzy, którzy mają spółki zajmujące się stalą – a więc obrabianiem jej, etc. Można powiedzieć, że popyt na stale specjalne będzie ciągle rósł, a przynajmniej nie będzie stał w miejscu.

Sam z ogromną chęcią ostatnio zakupiłem akcje stalowego giganta – nie należy nawet być jakimś optymistą, aby dostrzec, iż pewnie nie stracę, a przeciwnie – zarobię relatywnie duże pieniądze. W czasie pracy w tej branży dostrzegłem, że bardzo często przykładowo ludzie nie orientują się czym tak naprawdę są stale specjalne bądź na ten przykład stal ( zobacz także stal budowlana) konstrukcyjna (polecamy: SSAB – aktualna oferta). Doskonale wiem, iż to w istocie trudne kwestie, lecz zastosowanie stali jest tak powszechne, że wypada nieco powiększyć własną wiedzę. Takie jest przynajmniej moje zdanie.

Czyli prawda jest taka, że blachy, ogólnie stal, mają spore znaczenie. Trudno myśleć, iż sytuacja jest odmienna. Chcę jeszcze nadmienić, że kiedy przed kilkoma dniami kupiłem blachę – była mi potrzebna do domu, dokonałem tego drogą internetową. Przecież na spokojnie np. blachodachówki mamy okazję zakupić w sklepie internetowym. Bardzo często mówimy o dużo niższych cenach blach, a więc profity nie są małe. Tak to już jest – zwracaj na to uwagę, drogi internauto.