Ostatnimi czasy zwłaszcza nasz kontynent odchodzi od branży przemysłowej – czyli mniej osób ma zatrudnienie w przemyśle. Jednakże nie sądzę, że to odpowiedni trend. Jeżeli Niemcy, które stawiają na przemysł są nadal potęgą gospodarczą, a Chiny mocno rosną, to musi oznaczać, iż tak czy siak przemysł jest ze wszech miar istotny. W wielu przypadkach ekonomiści twierdzą, że najbardziej istotne są usługi, ale osobiście nie akceptuję tego.

Chciałbym w takim razie zaproponować Tobie, szanowny internauto, zainwestowanie w produkcję. Wcale nie jest powiedziane, iż produkcja, zwłaszcza w tej części świata, jest łatwym zajęciem, lecz tak czy siak bez większego cienia wątpliwości warto poszukiwać możliwości. Przykład bardzo dobrym pomysłem jest produkcja sprężyn – znam posiadacza niedużej fabryki z takim asortymentem. Choć produkowanie sprężyn nie w każdym przypadku jest gwarantem dużych zarobków, to nie jest tak źle. Naturalnie w zupełności nie znam się na tym wszystkim, lecz akurat mam 100% pewności, że mówimy o intratnym rodzaju biznesu.

Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com

Trudno sądzić, iż zawsze tuleje poliuretanowe producent sprężyn jest odpowiednim interesem – jednak zamiast zakładać kolejną firmę usługową, warto porozglądać się za najróżniejszymi branżami dot. produkcji. Nie przesadzam – sprężyny to tylko przykład. Można zauważyć duży popyt na takowy asortyment, a więc jeżeli zaoferujesz swoim odbiorcom solidne sprężyny w sklepie VANEL, pewnie dostrzeżesz, iż wejście w produkcję nie było kiepską decyzją. Myślę, że najważniejsze jest to, aby nie sądzić, że tak naprawdę możemy wyprodukować byle co, bo i tak wszystko opylimy.

Definitywnie nie zgadzam się z takim myśleniem! Sporo umiem zaakceptować, lecz naprawdę nigdy nie można zakładać, iż wciskanie klientom byle czego jest odpowiednią postawą. Zatem – jeżeli na serio bierzesz pod uwagę wejście w świat biznesu, ale nie masz większego pojęcia co brać w rachubę, szczególnie powinien zainteresować Ciebie przemysł. Przecież fakty są takie, że jeżeli będziesz produkował odpowiedni towar, a do tego w umiejętny sposób go sprzedasz, pewnie zarobisz całkiem spore pieniądze. Przesadzam? Otwórz firmę produkcyjną, postaraj się, a zobaczysz co z tego wyjdzie.