Instalację wodociągową robi się zwykle już po zakończeniu robót na surowo, ale już podczas budowy można rozpocząć część prac z tym powiązanych. Detale tyczące się sposobu pobierania wody i sieci kanalizacyjnej muszą być zawarte w pozwoleniu na budowę domu.

Przygotowując się do wykonania instalacji kanalizacyjnej, trzeba zorientować się wśród dostępnych na rynku rur. W wewnętrznych instalacjach kanalizacyjnych używa się obecnie wyłącznie rury z PCV, a już bardzo rzadko z polipropylenu. Ale rury to nie jedyne elementy, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania takiej instalacji. Asortyment dodatkowych akcesoriów jest olbrzymi.

Zapewne będą nam potrzebne wpusty żeliwne firmy normbud, które zapewnią szczególne zabezpieczenie. W budowlach użytku publicznego, takich jak szkoły, hotele, jak również w domach jedno- i wielorodzinnych świetnie sprawdzają się wpusty z zasyfonowaniem. Odpowiednio wykonany syfon syfon umywalkowy niski mcalpine zapewnia łatwy montaż oraz zupełną szczelność, a także bezproblemowy dostęp do środka wpustu. Tego typu rozwiązania wykorzystuje się w łazienkach, na balkonach, a także w piwnicach.

zasuwy klinowe

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com

Każda instalacja wodno- kanalizacyjna wymaga systematycznych rewizji i regularnego oczyszczania. Pomaga nam w tym specjalne urządzenie, tak zwany czyszczak firmy normbud. Jest to niezastąpiony element każdego systemu rur. Pozwala on na wgląd do rurociągu, czyszczenie, jak również likwidację groźnego zatoru.

Zasuwa klinowa firmy normbud używane są do regulowania albo zamknięcia wypływu bieżącej wody. Wykorzystywane są w sieciach wodociągowych, też w lokalach przemysłowych. Klin zamykający może być wykonany z metalu albo z metalu, który jest powleczony gumą.

Wszystkie, stosowane w budowie instalacji wodno- kanalizacyjnej, moduły muszą zostać wyprodukowane z najwyższej klasy surowców i muszą spełniać wszystkie wymogi od strony technicznej. Przestrzeganie tych warunków może ustrzec nas przed niespodziewanymi awariami, które mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń w całym budynku. Powinniśmy również dokonywać regularnych wglądów w celu oczyszczenia systemu rur.