Ogrodzenia wykonane z drewna są obecnie widoczne przy wielu domkach jednorodzinnych. W przeszłości tworzone były one ręcznie z odpowiednio dociętych sztachet drewnianych, aktualnie jednak można nabyć je jako gotowe i zamontować samodzielnie łatwo oraz szybko.
Typowe ogrodzenie drewniane posiada wszechstronne zastosowanie.

płoty

Autor: dailyinvention
Źródło: http://www.flickr.com
Takie płoty można wykorzystać, aby ogrodzić nimi dom, nieruchomość albo wykonać z nich dekoracyjny płotek na swojej działce, oddzielający od siebie różne strefy posesji. Drewno jest niezwykle wszechstronnym materiałem, które może być dostosowane zarówno do przestrzeni zaprojektowanych w sposób standardowy, przykładowo nawiązujący do tradycyjnych dworków, jak i do tych nieco nowocześniejszych. Drewno doskonale współgra z roślinnością oraz może zostać wykończone w różnorodnych barwach. Sprawia to, że nadal wybierane jest dosyć często, choć do dyspozycji są także inne, alternatywne rozwiązania, dla przykładu płoty metalowe.

Warto sprawdzić nasz link, by poza tym dowiedzieć się czegoś interesującego na opisywany temat, zatem kliknij tu oraz przeczytaj inne materiały.

Jeśli Ty również myślisz o tym, aby zdecydować się na zakup drewnianego płotu, to przeczytaj niniejszy artykuł.

regał

Autor: Aleksander Lucis
Źródło: DuPont™ Corian®
Właściwy typ drewna to sprawa fundamentalna. Aby drewniane płoty mogły wyglądać stylowo przez bardzo długi czas, należałoby przede wszystkim zwracać uwagę, z jakiego gatunku drewna są one wykonane. Drewno stosowane na zewnątrz musi być wytrzymałe na czynniki meteorologiczne, w tym także na opad deszczu, mróz, śnieg. Do wykonanych z drewna ogrodzeń najlepiej się nadają takie rodzaje drewna jak modrzew, świerk czy sosna, a także drzewa egzotyczne, które są w większym stopniu wytrzymałe na warunki zewnętrzne. Wtedy, gdy zamierza się zakup gotowego ogrodzenia, które będzie mogło być umieszczone nad podmurówką oraz będzie zamocowane do słupków, warto także zwracać uwagę na jego kształt.

Największym zainteresowaniem mogą cieszyć się proste płoty drewniane, przy czym w takiej sytuacji, gdy ważniejszy jest bardziej efekt dekoracyjny, to należałoby wybrać ogrodzenie sztachetowe wklęsłe albo wypukłe.