Technika odlewania polega na tworzeniu produktów o bardzo określonych formach oraz parametrach w skutek wypełniania przygotowanych wcześniej form ciekłym metalem.
Elementy systemu wlewowego zazwyczaj są odcinane, a w następnej kolejności ponownie przetapiane.

panorama - Auto

Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com
W praktyce odlewniczej najważniejsze są dwie sprawy. Chodzi o przygotowanie ciekłego stopu oraz o przygotowanie formy. Najistotniejszym wyzwaniem jest właściwe opracowanie techniki zarówno przygotowania z ciekłego stopu, jak i zrobienia odpowiednich form, biorąc pod uwagę kwestie techniczne, związane z ekologią czy ekonomiczne. Są firmy, które robią odlewy aluminiowe dla potrzeb rolnictwa, branży budowlanej, przemysłu maszynowego czy stoczniowego. Odlewnia metali funkcjonuje w tego typu dziedzinach jak odlewy dla rolników, czyli odlewy części traktorów lub elementów do maszyn wykorzystywanych w rolnictwie, odlewy dla motoryzacji, czyli części układów podwozia, odlewy wałków, kół czy też łączników.
Pojemniki plastikowe na piasek i sól

Autor: KINGSPAN Environmental
Źródło: http://kingspanenviro.pl
Wykonywane są także odlewy form do zalewania tworzyw czy też gum albo odlewy kokilowe, czyli formy wykonane zgodnie ze specyfikacją odbiorców. Wykonuje się także odlewy z form piaskowych, czyli odlewy z modeli drewnianych, odlewy z form gipsowych, silikonowych lub odlewy z gipsu. Ponadto tego typu przedsiębiorstwa wykonują także okucia odlewane, czyli mechanizmy z aluminium, okucia budowlane odlewane, odlewy dla budownictwa, czyli rury wykonane z aluminium albo elementy elewacji z aluminium i obudowy aluminiowe czy aluminiowe formy do opon albo odlewanie form bieżników.

Tego typu podmioty robią poza tym tulejki grubościenne odlewane, odlewane wałki i walce, odlewane koła napędowe, wałki aluminiowe, korpusy odlewane czy też płyty metalowe.

Bardzo zalecamy ten artykuł (https://www.lrg-lodz.pl/) wszystkim, którzy bez efektów szukają artykułów o podobnej problematyce i które są tak samo niebanalne. Kliknij i sprawdź!

Tego typu odlewnie stosują stopy odlewnicze z aluminium w formie gąsek dwudzielnych. Istnieje także możliwość wytwarzania stopu z norm PN, EN i DIN bądź też na zamówienie.