Aby pracować w dziale księgowym powinniśmy to po prostu kochać. Duża liczba papierów i liczb jest tam na porządku dziennym.

dokument

Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com
Im więcej osób zatrudnia spółka, tym większy obrót przeróżnego typu papierów. To standard. Są tego świadome wszelkie kadrowe oraz księgowe. W rodzimym prawodawstwie zapisany jest artykuł, że wszelkiego rodzaju papiery firmowe trzeba dosyć długo trzymać. Prócz tego w życie weszły nowe zasady dotyczące ochrony danych osobowych, inaczej słynne RODO. Zatem tak ważna jest właściwa archiwizacja dokumentów. Pewne spółki nadal robią to w stary sposób i w piwnicach przechowują papiery w wielkich szafach zamykanych na klucz. Inne spółki chcą być bardziej nowatorskie i postawiły na archiwizację wirtualną. Zatem każdy dokument jest zeskanowany oraz usługa spawania aluminium wprowadzany do systemu. Następnie firma, która będzie dla nas robić tę archiwizację, wszystko posegreguje w prawidłowych kategoriach. Dzięki temu w systemie przy pomocy kliku kliknięć będziemy w stanie odszukać potrzebny nam dokument. Wyszukiwanie będzie odbywać się dla przykładu po dacie, nazwie przedsiębiorstwa czy nazwisku klienta. To znacznie usprawni naszą pracę. Nie będziemy musieli grzebać w tonach dokumentów w szafie, a w pokoju nie będzie unosić się masa kurzu. Dokumentacja księgowa wydaje się być bardzo ważna.

W każdej spółce powinna być prowadzona precyzyjnie i przechowywana w porządku. Nie tylko na wypadek kontroli, ale także dla swojego komfortu, kiedy będziemy mieli zamiar coś odnaleźć.