Praca w górnictwie nie będzie dla każdego. Brak tam okien ani normalnego powietrza. Nie każdy potrafi sobie z tym poradzić.
W latach PRL-u górników było w naszej ojczyźnie wielu.

Odwodnienia liniowe, rynna ze stali szlachetnej

Autor: TECE
Źródło: TECE
górnik

Autor: MSLGROUP Official
Źródło: http://www.flickr.com
Był to szanowany zawód. I niestety też bardzo niebezpieczny. Duże skupisko górniczych rodzin było umiejscowione w GOP-ie, czyli w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym. Masę kopalni było w Katowicach albo Rudzie Śląskiej. Jednakże górnicy żyli również w innych rejonach Polski — dla przykładu w Bełchatowie. Po zakończeniu się komunizmu nastał dla górnictwa w naszym kraju nie najlepszy okres. Zamykano kolejne kopalnie i tak niestety jest do teraz. Z wielu miast usunięto w szkołach klasy o profilu górniczym. Jednakże wydaje się, że powolutku coś zmienia się na lepsze.

Po więcej info serdecznie zapraszam na (http://www.vacuum-tech.pl/) stronę www. Nie czekaj – polepsz swoją wiedzę na tentemat opracowany w artykule.

Zamykane kopalnie wykupują zagraniczni inwestorzy i są w stanie spowodować, że biznes się kręci, a górnik dobrze zarabia. Poza tym nasi specjaliści mają renomę pośród naszych sąsiadów. Wobec tego spora część górników wyjeżdża często do pracy do Niemiec lub Czechów. Do szkół zawodowych powoli powracają górnicze klasy. Przecież najlepszych specjalistów trzeba gdzieś uczyć, a to oni są dziś głównie poszukiwani w górnictwie. Kombajniści, przodowi, elektrycy i wielu innych specjalistów musi mieć doświadczenie oraz niezbędne uprawnienia.

Kiedyś za kursy płaciło państwo, obecnie zazwyczaj są zmuszeni pokrywać kwotę ze swojej kieszeni. Opłaca się to tym, którzy naprawdę wiążą przyszłość z owym zawodem. Jednak jest on bardzo niebezpieczny.