Sprężarki powietrza, czyli kompresory, są stosowane od przeszło 100 lat i mają dla siebie zastosowanie w bardzo dużej liczbie dziedzin. Jednym z powodów ich ogromnej popularności jest to, że powietrze jest bardzo elastycznym, bezpiecznym, wygodnym oraz nieskazitelnym nośnikiem energii.
Narzędzia te przeszły już niezwykle długą drogę swojego rozwoju technologicznego i stały się przez to skuteczne i idealne w większej części różnych zastosowań, przy których są one wykorzystywane.

pneumatyka

Autor: Hans Fransen
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie jak w wypadku innych narzędzi, urządzenia pneumatyczne oraz sprężarki, które je napędzają, mają oszczędzać czas oraz pieniądze przy jakimkolwiek wykonywaniu zadania.

Chcesz poznać dodatkowe obfite w informacje materiały? Jeśli tak, to zobacz ofertę na witrynie (http://www.prezero.pl/gospodarowanie-odpadami/), która z całą pewnością zawiera wartościowe dane!

Duża część przyrządów i sprzętów używanych w tego typu dziedzinie jak pneumatyka jest coraz lepsza oraz zazwyczaj lżejsza od tradycyjnych narzędzi elektrycznych. Urządzenia pneumatyczne są wykorzystywane w niemalże każdym sektorze przemysłu, bądź też usług zaczynając od przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego, a kończąc na przemyśle spożywczym, dentystycznym czy też tekstylnym.

UE

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
lody

Źródło: pixabay.com
Z tego też powodu czasami niełatwo zdecydować się na odpowiedni sprzęt dla swoich aktualnych potrzeb. Duża część narzędzi i urządzeń zasilanych sprężonym powietrzem potrzebuje określonego minimalnego ciśnienia do bezproblemowej pracy. Przy za małym ciśnieniu, urządzenia te mogłyby w ogóle nie działać lub pracować w powolnym tempie. Typowe narzędzia oraz sprzęty nie potrzebują ciśnienia większego niż 6 do 10 bar. Prawidłowo jest także wybrać taki kompresor, który mógłby wytworzyć ciśnienie 20% większe od wymaganego.

Najbardziej istotne w tym wypadku jest ustalenie określonych wymagań powietrza określonego urządzenia, które będzie podłączone pod sprężarkę oraz sprawdzanie, czy efektywność ekonomiczna (widoczna) kompresora jest w tym zakresie.