Metale są stosunkowo solidnymi materiałami, przy czym tylko wtedy, gdy będą stosownie zabezpieczone przed m.in. korodowaniem. W przypadku dużej ilości typów metalu wystarczy go tylko pokryć specjalną farbą.

chłodnie gastronomiczne

Autor: shankar s.
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jednak chcemy przed korozją zabezpieczać aluminium, konieczna jest innego typu czynność.
Chodzi o anodowanie aluminium, zatem utworzenie na jej płaszczyźnie specjalnej powłoki tlenkowej. W ten sposób nie tylko można zabezpieczyć aluminium przed powstawaniem ognisk rdzy, ale także zabezpiecza się przed różnymi uszkodzeniami mechanicznymi oraz ma to znaczny wpływ na polepszenie walorów estetycznych. Proces anodowania można by wykonywać za pomocą np. kwasu siarkowego czy chromowego. Warstwy, które uzyskuje się podczas anodowania przy zastosowaniu kwasu siarkowego mogą osiągać grubość w granicach 5 – 25 mikrometrów. Taka powłoka jest przezroczysta, zatem można by ją zabarwiać na różne jasne lub jaskrawe barwy. Naturalnie tego typu powłoka będzie także zabezpieczona przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz rdzą.
usługa, która polega na wykonaniu tego anodowania jest bardzo często zamawiana m.in. przez fanów motocykli, gdyż jest to znakomity sposób na upiększenie aluminiowych elementów tego typu pojazdu. Jeżeli jesteś zwolennikiem motorów oraz chciałbyś zlecić anodowanie aluminium śląskie to województwo, w którym znajdziesz godnych polecenia specjalistów. Koszt wytworzenia powłoki tlenkowej jest niezwykle niski, z tego też powodu wspomniana usługa jest tak znana i często stosowana.

Jeśli chciałbyś, żeby Twoja maszyna kluber isoflex nbu 15 była jedyna w swoim rodzaju, czym prędzej szukaj kontaktu do firmy, która wykonuje anodowanie aluminium, a z pewnością nie będziesz tego żałował.