Osoby, które zamieszkują w budynkach, w których nie ma własnej instalacji grzewczej muszą ogrzewać wodę na własną rękę. Zazwyczaj wykorzystywanymi do tego celu mechanizmami są bojlery i przepływowe ogrzewacze wody.

docieplenia

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com
Są to niezwykle ekonomiczne sprzęty, ponieważ wykorzystują prąd elektryczny jedynie po otworzeniu przepływu wody, nie zaś, jak to ma miejsce w wypadku bojlera – nawet jeżeli gorącej wody już nie potrzebujemy. Jeśli zatem interesuje Cię tego typu podgrzewacz, trzeba wziąć pod rozwagę to, że istnieją jego różne wersje. Na rynku są bowiem podgrzewacze, które mogłyby być sterowane w sposób hydrauliczny albo elektroniczny. Jeśli w konkretnym urządzeniu wykorzystane było sterowanie hydrauliczne, to w zależności od ilości przepływającej w rurach wody, w sposób mechaniczny włączany jest 1 albo 2 stopień mocy. Poza tym dostępny jest przełącznik ograniczający przepływ wody (włącznik trybu eco) lub włączający całą moc podgrzewacza.

Masz ochotę uzupełnić swoją wiedzę z tego tematu? Chcemy pomóc. Trzeba przejść na kolejną stronę i tam dowiedz się więcej (https://maszyny-tmc.pl/product-category/granulator-peleciarka-do-slomy/) szczegółów.

W praktyce tryb eco sprawia, że im więcej wody będzie wykorzystana, tym okaże się ona chłodniejsza.

Znacznie oszczędniejsze są urządzenia cyfrowe. Są też znacznie przyjemniejsze w bieżącej eksploatacji. Posiadają one cały zbiór różnego typu czujników, które czuwają nad tym, żeby nie zmarnowała się ani jedna kropla wody. Mogą być one stosowane w systemach, w których jest dość niewielkie ciśnienie wody. W takich urządzeniach także jest specjalny przełącznik pierwszeństwa pracy. Dzięki niemu wykonalna jest współpraca z innymi urządzeniami.

Ważne jest to, że moc podgrzewacza jest zawsze dopasowana do ilości podgrzewanej wody. Dzięki temu rozwiązaniu zużycie wody może okazać się aż o 30% niższe niż w urządzeniach ze sterowaniem hydraulicznym.