Przewożenie bardzo ciężkich towarów, nawet na relatywnie niewielkie odległości, nie jest rzeczą łatwą. Jeśli proces montażu wymaga przetransportowania jakiegokolwiek ważącego nawet kilkadziesiąt ton elementu, bardzo dobrym pomysłem jest zastosowanie specjalnej suwnicy.
Dla przykładu interesującym rozwiązaniem może okazać się mobilna suwnica hydrauliczna, która mogłaby przenosić elementy o wadze nawet przeszło siedemset ton na wysokość 8 metrów.

Produkty

Autor: FUJIAIRE
Źródło: FUJIAIRE
Tego typu dźwignica porusza się na własnym torze i ma możliwość przewożenia podwieszonego ładunku w obu kierunkach, które byłyby równoległe do swojego toru jezdnego. Zamontowany na belkach nośnych specjalny układ ślizgowy daje możliwość na niezwykle precyzyjne przemieszczanie towarów poprzecznie do toru przesuwu dźwignicy. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że tego typu mobilna suwnica hydrauliczna może pracować niemal w każdych warunkach – czy też to na placu budowy, czy to w halach produkcyjnych. Jest ona zaopatrzona we własny system zasilania, przy czym może być również zasilana z sieci 3 x 380V.
budowa domu

Autor: Wolf System Sp. z o.o.
Źródło: Wolf System Sp. z o.o.

Tego typu ruchoma suwnica składa się m.in. z czterech podwójnych zestawów siłowników, poprzecznej belki, która może mieć różny udźwig, szyny ślizgowej, 2 generatorów zasilanych Silnikiem na ropę (wykorzystywane do pracy autonomicznej) czy też przyłącza prądowego stosowanego do pracy z sieci elektrycznej. Sam system posiada cztery wieże podnośnikowe, które są wyposażone w dwa siłowniki hydrauliczne.

Odwiedź ten link – to naprawdę świetna propozycja (https://maszyny-tmc.pl/product-category/ekstrudery-do-paszy-wytlaczarki-zbozowe-tmc/), która na pewno bardzo Cię zaciekawi. Nie czekaj więc i sprawdź już teraz!

Tego typu suwnica mogłaby być podzielona na pojedyncze moduły, dzięki czemu system jest stosunkowo łatwy w przewożeniu za pomocą standardowego zestawu ciężarowego.

W ten sposób można także dosyć szybko przygotować suwnicę do jej pracy w przeznaczonym do takiego celu obszarze. Czas przygotowania dźwignicy do pracy to ok. 8 godzin, przy czym jest to uwarunkowane m.in. od typu podbudowy.