Każdy, kto poznał potęgę aromatoterapii, ma pojęcie, jak silna może być siła zapachów. Stosownie dobrane zapachy mogą zdziałać cuda. Ożywiają zmysły, wprawią w znakomity nastrój, dodają werwy czy też uspokajają.
fachowcy od aromaterapii od dawna użytkują pachnidła do leczenia ciała oraz ducha.

metalu

Autor: chrstphre ㋛ campbell
Źródło: http://www.flickr.com
Choć nie znamy szczegółowo mechanizmu działania eterycznych olejków, ochoczo sięgamy po mieszczące je perfumy. Są na pewno przyjemniejszym lekiem na poprawę samopoczucia niż wizyta u terapeuty bądź łykanie pigułki.
Najchętniej ten aromatyczny „lek” używamy w formie perfum. Tym entuzjastyczniej, że do wyboru mamy bezmiar możliwości. Dawniej sądzono, że pani powinna być wierna jednemu zapachowi. Współcześnie można zmieniać pachnidła niczym rękawiczki.

W gąszczu otaczających nas wiadomości ciężko jest odnaleźć naprawdę przydatne informacje. Dlatego jeśli ciekawi Cię ten post, to koniecznie zobacz rekomendowane info (https://vacuum-tech.pl/).

Inne „wkładamy” do małej czarnej, całkiem inne do jeansów. Jedne akcentują naszą osobowość, przy pomocy innych skrywamy prawdziwe „ja”, stajemy się uroczym dziewczęciem otulonym w zapach kwieci. Przy wyborze perfum pomogą Ci testery, jakie znajdziesz w każdej drogerii. Twórcy woni mają obecnie do doboru ponad 30 tys. składników pochodzenia zwierzęcego a także sztucznych. Wyselekcjonowane składniki dobiera się w trzy warstwy zapachowe, tak zwane nuty. Jako pierwsza pojawi się „nuta głowy”, jaka zawiera najbardziej intensywne, lecz najbardziej przelotne zapachy. Po kilku minutach ustępuje tzw. „nucie serc”, jaka rozbrzmiewa delikatniejszymi akordami.

Natomiast najbogatsza cząstka kompozycji to tak zwana „nuta bazowa”. Pojawia się ona już na końcu, jednak trzyma się nawet przez 7 godzin. Stąd przy wyborze perfum nie powinno się się kierować tylko pierwszym odczuciem.