Po zwieńczeniu budowy przychodzi pora na odbiór techniczny pobudowanego dla nas gniazdka. Ujawnienie, zanotowanie i wierzytelność dewelopera do naprawy wykrytych defektów i niedoróbek, uchronią nas przed poniesieniem ponadplanowych kosztów po wprowadzeniu się do mieszkania. W toku odbioru mieszkania od dewelopera, kupujący ma prawo przetestować zgodność gniazdka z zastrzeżeniami, jakie pozostały zarejestrowane w umowie z deweloperem.

Nowy blok mieszkalny

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Co powinieneś wiedzieć o odbiorze mieszkań od developera
Wskazane jest taki odbiór wykonać uważnie, żeby wydobyć potencjalne wady mieszkania, a także niezgodności z zapisami umowy. Na spotkanie z przedstawicielem dewelopera trzeba i warto przyprowadzić zawodowca.

Zaintrygował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to śmiało przeczytaj także to użyteczne omówienie (https://roletomat.pl/napedy-elektryczne/naped-elektryczny-inel-n-6sh). Zwyczajnie kliknij tutaj a na pewno się nie zawiedziesz!

Odbiór mieszkania od dewelopera powinno się umówić się w ciągu dnia, jak mieszkanie rozjaśnione jest światłem naturalnym. Dzięki temu wiele łatwiej zobaczyć jakiekolwiek ułomności.

W umowie kupna, zawsze wskazany jest dokładna wielkość mieszkania. Jest to wyznaczane na bazie projektu, ponieważ mieszkania nieraz wyprzedawane są jeszcze w trakcie budowy budynku mieszkalnego. W toku odbioru technicznego, warto dokładnie zmierzyć ogólny metraż, czy zgadza się z takim zapisanym w umowie.

Zaciekawił Cię opisywany artykuł? Kliknij i sprawdź koniecznie (https://www.prymat.net/oferta/artykuly-przemyslowe/meble-socjalne-bhp-szkolne/) teraz, tutaj znajduje się coś, co najprawdopodobniej także Ci się spodoba.

Umowa deweloperska częstokroć definiuje również standard wykończenia mieszkania. Rozstrzygnięcia gorszego gatunku rodzą roszczenia ze strony nabywcy o wymianę zgodną z umową, czy też zredukowanie wartości lokalu.

Gdy poświadczymy, że budulce spełniają napisane w umowie standardy, powinno się sprawdzić także, czy żadne szczegóły nie pozostały uszkodzone w procesie budowy. Specjalną obserwację należy zwrócić na okna, drzwi i posadzki, a także baterie w toalecie i kuchni.

Jak przeprowadzić techniczny odbiór mieszkania?
Trzeba sprawdzić funkcjonowanie wszystkich detali instalacji elektrycznej, włączników, kontaktów, elementów oświetlenia. Należałoby także sprawdzić, czy ściany posiadają właściwy kierunek pionowy i poziom, a też czy podłogi nie mają niezauważalnych dla oka pochyleń. Następny szczegół, jaki powinno się stwierdzić to wentylacja. Należyte odprowadzanie powietrza jest przede wszystkim ważne w toalecie i kuchni. W procesie odbioru mieszkania od dewelopera robi się raport, w którym odnotowuje się każde niezgody z umową, projektem mieszkania i wzorcem wykończenia. Zobacz jeszcze tutaj