Do zadań bitumicznych izolacyjnych mas należy przede wszystkim ochrona wszystkich części budynku przed zalaniem i zawilgoceniem. Taka masa tworzy na zabezpieczonej powierzchni niezwykle szczelną warstwę nie przepuszczająca wody.

Opakowania z papieru

Autor: Denis Vahrushev
Źródło: http://www.flickr.com
Używane są do zabezpieczenia fundamentów, tarasów albo dachów.
Przy izolacji fundamentów towarem takim jak masa bITumiczna, należy zaczekać, aż całkowicie ona zwiąże, zanim fundamenty będą zasypane ziemią. Czas taki nie może być krótszy niż minimalny czas polecany przez wytwórcę. Masy, jakie posiadają w składzie rozpuszczalnik nie będą wiązać na powierzchni, która pokryta jest smołą. Nie powinny również mieć styczności ze styropianem, gdyż mogą one powodować jego uszkodzenie. Masy mineralne posiadające rozpuszczalniki są przeznaczone jedynie do stosowania na zewnątrz. Podłoże, jakie przeznaczone jest do izolacji, warto najpierw zagruntować roztworem gruntującym. Posiada on za zadanie wyrównać zabezpieczoną nawierzchnię, co pozwala na osiągnięcie właściwej przyczepności w jakimkolwiek miejscu.
Żeby otrzymać izolację przeciwwilgociowa wystarczy zastosować jedną warstwę masy bitumicznej. Aby otrzymać izolację przeciwwodną może być konieczność wykorzystania paru warstw, jakie nałożone są na siebie w określonych przez wytwórcę odstępach czasowych. Zazwyczaj jest to parę godzin, lecz czasami przerwa między kolejnymi nałożeniami powinna wynieść parę dni. Masa bitumiczna to może być przykładowo lepik asfaltowy.

Zaabsorbowała Cię prezentowana tematyka? Kliknij zatem ten link oraz przeczytaj więcej na stronie (https://asmtechnology.eu/faza-pierwszego-kolanka-w-uprawie-zboza/). Zamieszczone tam publikacje także Cię niezwykle zaintrygują!

Takie lepiki jest to mieszanina asfaltów, plastyfikatorów i rozpuszczalników. Nakładane są one na zimno i na gorąco w zależności od składu. Kładzenie na gorąco powoli wychodzi z wykorzystania. Za pomocą lepików wykonuje się izolacje przeciwwilgociowe pionowe. Można by sklejać nimi papę lub wypełniać nieszczelności w izolacyjnych powłokach.

Wytwarzane są również lepiki, za pomocą których moglibyśmy przykleić posadzkę deszczułkową do podłoża z betonu. W takiej sytuacji lepik pełni dodatkową funkcję ochrony przed wilgocią.