Nie tak całkiem dawno wykryte, znaczące złoża węgla brunatnego w gminie Miejska Górka wywołały wiele kontrowersji pośród mieszkańców tego miasteczka. Mianowicie, do nich nie przemawiają opinie włodarzy gminy, którzy udowadniają, że odkrycie tak bogatych pokładów okaże się dla Małej Górki czymś nadzwyczaj korzystnym. Bardziej aniżeli atuty dla przemysłu i rozwoju rzucają się bowiem w takim przypadku w oczy spodziewane zagrożenia dla środowiska przyrodniczego, jakie wynikną z działania kopalni odkrywkowej w Małej Górce.

klik!
Ludzie zamieszkujący Małą Górkę idealnie mają pojęcie o tym, jak może posiadać to ujemne konsekwencje i dlatego też troszczą się o to, by nie dochodziło do powstania takiej kopalni. Było już kilka manifestacji oraz ciągle wystosowuje się petycje dzięki jakim jest szansa uznać, że faktycznie wybudowanie kopalni w tej gminie jest czymś niemożliwym. Mieszkańcy nie chcą najzwyczajniej dopuścić do tego, by unicestwione zostało bogactwo przyrody nie tylko w samej gminie którą jest Miejska Górka, ale na dodatek posiadają również na uwadze to, iż może się to źle odbić na okolicznych miasteczkach – warto zobaczyć.

Dotychczas w takim razie sytuacja jest wyjątkowo napięta, gdyż dwie strony przekonane pozostają o tym, że posiadają solidne racje. Przemysł w Miejskiej Górce pozostaje na doskonałym pułapie i mieszkańcy są przekonani, że niepotrzebne pozostaje zbudowanie następnej kopalni. Taka kopalnia jest za to przez nich uważana za zagrożenie, z jakim trzeba się zmierzyć. Dlatego, pisząc do władz gminy oraz do przedsiębiorców od których będzie zależeć wybudowanie kopalni akcentują, iż znaczące w głównym stopniu pozostaje to, iż należy chronić środowisko przyrodnicze.

Nie można tego z pewnością bagatelizować, bo bezpośrednio określa to, w jakim kierunku mogłyby w przyszłości pójść spory. Tych konfliktów było już albowiem mnóstwo w naszym kraju i najczęściej nie kończyły się one dobrze. W obliczu tych sytuacji spornych będzie mieć się do czynienia z przeróżnymi emocjami, a w takiej sytuacji ciężko o właściwy osąd wszystkiego.

Należy w takim razie monitorować, w którym kierunku pójdzie sprawa z wybudowaniem kopalni odkrywkowej w gminie Miejska Górka, gdyż pewne pozostaje to, że jakakolwiek ze stron sporu nie będzie chciała zarzucić swoich racji.

Jak myślisz? Czy informacje na omawiany wątek są niezwykłe? Jeśli tak, to przejrzyj tekst, a znajdziesz w nim wiele fantastycznych wiadomości, które przykują Twą uwagę.

Sytuacja staje się o wiele bardziej napięta, a podjęcie decyzji zależy od władz miasta.