W sklepach dzisiaj moglibyśmy odnaleźć dużo rodzajów papieru toaletowego dużej ilości marek. To, który papier wybierzemy posiada wbrew pozorom bardzo olbrzymie znaczenie. Zwracać powinniśmy uwagę na bardzo dużo czynników, nie tylko na zapach i cenę.

Hologram QNAP

Autor: PR Solutions
Źródło: PR Solutions
Odpowiednie właściwości papieru toaletowego sprawią, że będzie on komfortowy i użyteczny.
Drukarnia

Autor: David J
Źródło: http://www.flickr.com
Należy zwrócić uwagę na ilość warstw, które tworzą listek papieru toaletowego. Im takich warstw jest więcej tym oczywiście lepiej. Dodatkowa warstwa papieru sprawia, że będzie on odporny i wytrzymały na wszystkie uszkodzenia. Uchroni nas to przed przykrym zabrudzeniem rąk. Dowolna warstwa papieru posiada swoją sprężystość i dlatego im więcej jest takich warstw, to ten papier jest w większym stopniu miękki. Z ekonomicznego punktu niezwykle ważna jest również długość rolki papieru toaletowego. Od niej zależy to, na ile taka rolka nam wystarczy. Kierować się należy informacją, która podana jest na opakowaniu a nie tylko wyglądem zewnętrznym. Co poniektórzy z wytwórców niezwykle luźno nawijają papier na rolkę, jednak odbiorcy niezwykle szybko to zauważyli i podmioty, które wytwarzają papier w celu powiększenia wizualnej objętości papieru, rozpoczęły używać urządzeń, żeby osuszyć włókna celulozowe. Przez to krótsza taśma, która jest nawinięta na rolkę może wyglądać jak pełnowartościowy wybór. Należy także zwracać uwagę na średnicę zewnętrznej rolki. Im ta rolka jest bardziej znacząca, tym mniej mamy na niej papieru.
Wytwórcy papieru toaletowego bardzo wielokrotnie wkładają dużą rolkę z tektury z bardzo dużym otworem, aby wydawało się klientom, że papieru jest więcej. Niższe ceny papieru toaletowego w ostatnim czasie są skutkiem skrócenia standardowego wymiaru, który wynosił ok. 20 m oraz skrócono go do 15m.

Następna strona, która posiada wiadomości na ten temat da Ci szansę, by podwoić wiedzę. To ważne, więc idź tutaj wywóz odpadów i znajdź dużo szczegółów.

Jeżeli na papierze zobaczymy napis sześć rolek + 2 gratis zamiast danych o długości rolek, to powinno nam się to wydać podejrzane.

Ilość rolek w opakowaniu nie świadczy o niczym. Jeśli będziemy chcieli oszczędzić, należałoby nabywać papier w dużych rolkach, który często można by napotkać w galeriach, firmach publicznych oraz instytucjach.