Od tego, jak urządzone jest pomieszczenie biurowe, będzie zależeć wydajność oraz zdrowie pracujących w nim osób.
Stąd coraz to bardziej modne jest dzielenie wnętrza biura na strefy: do pracy wspólnej, odpoczynku, pracy cichej.

Naukowcy przekonują, że największą produktywność możemy osiągnąć, pracując pięćdziesiąt minuty bez pauzy, zaś potem zezwalając sobie na siedemnaście minut wypoczynku. Taką zależność zaczynają zauważać również obecnie pracodawcy, którzy coraz to nagminniej wypatrują nowocześnie urządzonych pomieszczeń biurowych nie wyłącznie w należytej lokalizacji, lecz także oferujących specjalne strefy, które służą wypoczynkowi jak też rozmaitym odmianom rekreacji. Coraz to częściej chlebodawcy w sklepach meblowych nabywają nie jedynie regały dla firmy, lecz także komplety mebli wypoczynkowych.
transport

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

Prócz walorów aranżacyjnych, współczesny biurowy budynek musi spełniać też szereg wymogów technicznych. Okazuje się przykładowo, że świeże powietrze a także należyta wentylacja mogą podwyższyć produktywność pracobiorców nawet o 8 proc. Nie mniej ważne będą temperatury utrzymane w okolicy 23 st. C jak też dobre nasłonecznienie wnętrza. Dostęp do słonecznego światła jest w stanie ograniczyć chorobową absencję pracobiorców o nieomal 3 dni w roku oraz spowodować podwyższenie produktywności współmierny do nieomal czterech ponadprogramowych dni pracy w przeciągu miesiąca.

Okazuje się też, że praca w otoczeniu zielonych roślin korzystnie oddziałuje na humor pracowników a także ich produktywność.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więc czytaj to wywóz śmieci radzymin, na co masz chęć na kolejnej witrynie, którą z pasją dla Ciebie przygotowaliśmy.

Z tej przyczyny przestrzeń dookoła budynków biurowych winna być enklawą zieloności w centrach wielkich miast.